Голова облдержадміністрації Володимир Гунчик зустрівся із Надзвичайним і Повноважним Послом Канади в Україні Романом Ващуком. Варто зазначити, що канадський дипломат із робочим візитом вперше перебуває на теренах Волині, а відтак зустріч із керівником найвищої гілки виконавчої влади в області мала особливе значення: Володимир Гунчик коротко окреслив стан справ в області та кількома штрихами охарактеризував інвестиційний потенціал краю, наголосивши, що влада чітко усвідомлює свою роль як стимулятора відповідних процесів й докладає максимум зусиль, аби бізнесу на Волині працювалося комфортно, - йдеться на сайті Волинської ОДА.
19 березня був у Острозі та Рівному із робочим візитом, – зауважив Надзвичайним і Повноважним Послом Канади в Україні. – Тож мав можливість почути від ваших сусідів, як вони по-доброму заздрять рівню транскордонного співробітництва Волині.
Розвиваючи тему, голова облдержадміністрації зауважив, що чимало проектів, націлених на поглиблення транскордонного співробітництва, реалізовують не одноосібно, а в рамках Великої Волині.
Не оминули увагою й особливо болючого для українців питання – питання війни. Роман Ващук наголосив, що Канада й надалі прямуватиме обраним курсом й підтримуватиме Україну, зокрема надаючи обладнання для вітчизняних збройних сил.
Одначе саме у воєнний час слід думати за розвиток економіки. Тому на цій темі зупинилися голова облдержадміністрації та Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні.
- За кожної-ліпшої нагоди наголошую, що військові дії не відбуваються на 80-ти відсотках української території, – підкреслив Роман Ващук. – І там люди працюють у бізнесі, сільському господарстві, розвивають культуру.
Культурна царина – це й патріотичне виховання. На цьому акцентував Володимр Гунчик:
- Сьогодні без пафосу, але з гордістю говоримо, що ми – українці. Одначе дуже важливо, аби патріотизм був підкріплений конкретними справами, зокрема й зміцненням економіки. Зважаючи на географічне розташування Волині, чимало проектів світових фундацій реалізовуються тут, зокрема Світового банку, Європейського банку реконструкції та розвитку, Європейської комісії. Громадські організації відпрацьовують грантові проекти.
Наголосив голова облдержадміністрації й на тому, що минулоріч волиняни добре спрацювали щодо експорту. Розповів і про потенціал краю в царині сільського господарства. Як приклад волинських можливостей – у 2014-му на території області було зібрано 1 млн тонн зерна. Відповідними цифрами аграрії могли похвалитися хіба що у 80-ті роки минулого століття. Одначе й щодо переробки волинянам є що сказати.
- На території області функціонує чимало переробних підприємств: птахофабрики, цукрові заводи, працює проект компанії «Нестле», – деталізував Володимир Гунчик. – Волинь має величезні внутрішні резерви, зокрема – дари лісу: гриби та ягоди. І ці екологічно чисті продукти йдуть на експорт. Надра – особливе багатство. Зроблено чимало, аби відійти від залежності російського газу. Саме тому активно впроваджуємо енергоощадні проекти й використовуємо власні ресурси – вугілля, торф, ліс. У такий спосіб вдалося на 30% зменшити споживання газу. Держава розбудовує 10-ту шахту. Потужність цієї копальні дозволить щорічно отримувати 350 – 400 тисяч тонн вугілля. Так, у ньому великий вміст сірки – до 30%, але саме з такої сировини можна отримувати інші види обробки.
Окрім того, голова облдержадміністрації та Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні говорили й про розвиток зеленого туризму на теренах краю, програму «Волинь – 2020», волинське машинобудування та промисловість. Крапку з розмові поставили, обговоривши інвестиційні перспективи.
- Сьогодні ведемо перемовини про створення індустріального парку у Нововолинську, – розповів Володимир Гунчик. – Плануємо використовувати людський потенціал міста та географічне розташування – наближення до кордону, можливість використання інфраструктурного сполучення, адже до Ковеля прокладено міжнародну залізничну колію. Ми розуміємо: рано чи пізно, але європейський бізнес зміститься у напрямку до України, адже необхідно освоювати території за її межами. Частково ініціативи інвесторів стримує війна, але європейська спільнота розуміє, якщо не надати Україні допомоги, то війна перейде до кордону з ЄС.
На сам кінець Роман Ващук запевнив Володимира Гунчика, що Канада має намір посилювати співпрацю з Україною й з Волинню зокрема. Свідчення того – попередньо запланований на червень наступного року візит канадської делегації з тамтешньої торговельної палати.
Коментарі
коментарів немає