Перший візит голови облдержадміністрації Володимира Гунчика у Локачинський р-н хоча й був коротким, проте результативним: сьогодні Володимир Петрович офіційно представив тамтешній громаді керівника виконавчої гілки влади району, позаяк два дні тому, 24 березня 2015 року, Президент України Петро Порошенко підписав розпорядження про призначення головою Локачинської райдержадміністрації Віктора Дудечка, - інформує прес-служба Волинської ОДА.
Щоправда, розпочалася церемонія представлення на сумній ноті: на пропозицію Володимира Гунчика всі присутні – представники влади Локачинського р-ну, духовенство, журналісти, небайдужа громадськість – вшанували хвилиною мовчання загиблих у зоні проведення АТО. Варто нагадати, що третій день поспіль Волинь прощається зі своїми синами, котрі героїчно загинули, захищаючи батьківщину.
- Війна триває, – підкреслив голова облдержадміністрації. – Сьогодні прощаємося зі 105-м волинянином. Ми повинні звертатися у молитвах до Господа й просити миру для нашої землі, але при цьому й не забути тих, кого з нами, на превеликий жаль, уже не має й вони ніколи не повернуться до рідного дому.
Війна постійно вносить корективи у мирне українське сьогодення, а відтак на плечах представників влади – особлива відповідальність. Саме тому, вітаючи новопризначеного голову райдержадміністрації, Володимир Гунчик наголосив на необхідності консолідації зусиль представників усіх гілок влади Локачинщини. Мовляв, саме ці люди мають зробити все, аби підняти економічний рівень краю, подбати про соціальні гарантії тощо.
У тому, що влада району працюватиме спільно задля виконання завдань, поставлених Президентом, Прем’єром та, звісно, громадою, запевнив голова Локачинської районної ради Василь Демедюк. Тим паче, що Віктор Дудечко – далеко не нова людина в ешелонах влади краю: тамтешня громада, надавши йому вотум довіри, обрала депутатом районної ради.
- Дійсно нині – непростий час для України, а тому посада голови райдержадміністрації – нелегкий хрест, – зауважив Василь Демедюк. – Гарантую вам, Вікторе Федоровичу, співпрацю та підтримку.
Слова вдячності адресували посадовці й попередньому голові райдержадміністрації Ользі Лінник.
Сам же Віктор Дудечко не був надто багатослівним: виступаючи перед поважним товариством із першою промовою, акцентував на тому, що не лише прекрасно усвідомлює всю повноту відповідальності, а й готовий працювати задля впровадження змін у державі.
- Зважаючи на те, що країна – у стані війни, потрібно діяти швидко і рішуче, – наголосив Віктор Федорович. – Розумію, що мої рішення не завжди будуть популярними, але я готовий їх приймати, якщо буде потрібно. Готовий братися до роботи, аби нарешті відбулися зміни, за які вмирали на Майдані наші хлопці й за які нині кладуть життя вояки на сході.
На завершення голова облдержадміністрації акцентував на основних завданнях, над реалізацією яких слід працювати владі, зокрема й Локачинського р-ну:
- Реформи можуть стати рушієм розвитку, а тому потрібно подбати про соціальні гарантії. Величезні корективи внесла війна: щодня 200 мільйонів гривень держава витрачає на ці цілі. Це – величезна сума. Ще більше надходить від громадських організацій, волонтерів, звичайних людей. А тому особлива увага – сім’ям військовослужбовців, які загинули. Потрібно сформувати цілу програму, аби то не була разова акція допомоги. У 2014-му двічі переглядали обласний бюджет й виділили по 10 мільйонів на виплату допомоги сім’ям загиблих та родинам військовослужбовців. Цьогоріч на потреби війни заклали 20 мільйонів. Повертаються демобілізовані. Їх також не можна лишити без підтримки. Саме тому працюємо над формуванням відповідної програми, але вона повинна бути загальнообласною. Ми маємо думати за обороноздатність країни, бо без цього завтра не буде держави.
Тож, якщо завдання номер один – соціальний захист, то бюджетоутворюючі процеси – не менш важливі. У контексті цього питання Володимир Гунчик зачепив тему добровільного об’єднання громад.
- Одразу хочу наголосити: не буде жодного мого розпорядження чи вказівки, адже об’єднуватися чи ні – рішення за громадою, – підкреслив Володимир Гунчик. – Ми зробили розрахунки на прикладі кількох громад Ківерцівщини: три громади мали 12 мільйонів гривень бюджету, а при об’єднанні – 63 мільйони.
Окрім того, голова облдержадміністрації зачепив і теми інформаційної безпеки та міжконфесійних стосунків, акцентуючи на виваженому підході щодо обох питань. Мовляв, аби запорукою перемоги у війні, зокрема й інформаційній є єдність громади, а відтак і в питаннях релігійним повинна бути терпимість.
Коментарі
коментарів немає