Минулого року загасити пожежу на самому Гнідавському болоті рятувальники не змогли. Державний заказник згорів вщент. Два тижні тому знову там помітили вогонь, але, на щастя, його вчасно ліквідували.
Про це стало відомо під час брифінгу щодо небезпеки спалення сухостою сьогодні, 26 березня, - пише Інформаційне агентство Волинські Новини.
Начальник Державної екологічної інспекції у Волинській області Олександр Ткачук розповів, що винуватців минулорічного підпалу Гнідавського болота не знайшли.
«Торік в Луцьку загорівся гідрологічний заказник «Гнідавське болото». Тоді не виявили паліїв. Нараховані збитки, матеріали передали в правоохоронні органи. Вони не виявили нікого, і відповідно не покарали», - пояснив він.
Натомість близько двох тижнів тому знову була спроба підпалити болото.
«Добре, що не загорілося все болото, бо погасити його важко. Зараз там якраз починають гніздитися птахи. Працівники ДСНС торік цього зробити не змогли і згоріло все болото», - каже очільник Держекоінспекції.
Власне, підпали можуть виникати через недбалість. Адже оскільки заказник розташований в межах міста, там може відпочивати молодь, хтось кине недопалок і розгориться багаття.
Зі слів Олександра Ткачука, на цю тему вже розмовляли з Луцьким міським головою Миколою Романюком. На думку екологів, там можна зробити часткову рекультивацію землі, або ж хоча б облагородити прилеглу територію, щоб там було менше бур’янів.
До слова, у Луцькій міській раді пропонували затвердити чіткі межі заказника «Гнідавське болото». Нагадаємо, з 1995 року територія цієї заплави площею 116,6 гектара має статус загальнозоологічного заказника місцевого значення, оскільки там є велика кількість рідкісної флори та фауни.
Коментарі
коментарів немає