Під час 28-ї сесії Ради ООН із прав людини у Женеві оголосили спільну заяву на підтримку України 43-х держав-членів ООН із різних регіонів світу. У заяві, зокрема, наголошується про тісну співпрацю України з ООН, ОБСЄ та Радою Європи та здійснення нею всеосяжних реформ, які базуються на повазі до прав людини.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства закордонних справ, новину передає «Преса України».

«У заяві називаються першопричини погіршення правозахисної ситуації в Україні, а саме окупація й протиправна анексія Автономної Республіки Крим Росією, а також ворожі дії підтримуваних цією країною незаконних озброєних угруповань в Донецькій та Луганській областях», - зазначають у відомстві.

Окрім того, закликають РФ здійснити вплив на незаконні озброєні формування задля повного виконання ними Мінських угод й негайного зупинення порушень режиму припинення вогню, задокументованих Спеціальною моніторинговою місією ОБСЄ. Також рішуче засуджуються насильство і зловживання, скоєні вказаними незаконними збройними формуваннями, висловлюється глибокий жаль із приводу людських втрат та порушень прав людини внаслідок цих дій.

Особлива увага в Заяві приділяється ситуації в окупованій АРК, де порушуються права кримських татар та етнічних українців, а також представників інших національних та релігійних меншин.

Також висловлюється глибока стурбованість щодо триваючого утримання під вартою в Москві Надії Савченко. Російську Федерацію закликано негайно звільнити її, а також інших українців, утримуваних у Росії, з метою чого міжнародне співтовариство має посилити свій тиск на цю державу.

«Співавтори заяви вітають зусилля української влади із заохочення та захисту прав людини на всій території нашої держави в її міжнародно-визнаних кордонах, а також підкреслюють необхідність надання з цією метою належної технічної допомоги», - кажуть у МЗС.

Зазначимо, спільна заява широкого кола держав-членів ООН, включно з провідними демократичними країнами світу, продемонструвала зростаючу послідовну підтримку України в її зусиллях із реформування правозахисної сфери та протидії триваючій агресії Росії.

Нагадаємо, нещодавно за ініціативи Росії було скликано засідання Ради безпеки ООН. Причиною термінової наради стало нібито невиконання Україною мирних домовленостей, які були підписані у Мінську.