У Нововолинську тривають ударні роботи з облаштування алеї Героїв. Журналісти Нововолинська ділового підготували фоторепортаж.
Горду назву відтинок бульвару Шевченка від Майдану до екс-фонтану (нині там пам'ятник першобудівникам міста) дістав улітку. Тоді ж таки депутати виділили на благоустрій алеї 150 тисяч гривень.
Проект, що його розробив архітектор міста Михайло Вісьтак, затвердили келейно. Його чомусь не оприлюднили у ЗМІ, не вивісили у бібліотеці чи Палаці культури для огляду й обговорення, не поцікавились думкою місцевих митців.
Цей утаємничений проект обійшовся бюджету майже у 20 тисяч. Багато місяців поспіль на алеї Героїв нічого не нагадувало про наших Героїв, хоча полеглих нововолинців у скорботному переліку втрат лише додавалося.
Натомість «перші обличчя» міста Cапожніков і Рожелюк запевняли громадськість, що тримають питання на контролі.
Аж після критичної публікації журналістів про кричуще засилля комерційної реклами у цьому місці («На алеї героїв прикопають 150 тисяч гривень») спохопилась громадська рада при виконкомі міськради. Членам ради показали-таки проект, вони висловили побажання, щоб знайшлося місце для ваз із квітами, і погодили напис «Слава Україні! Героям слава!».
Чиновники виконкому полюбляють круглі цифри. Встановити цю металеву конструкцію вирішили за 100 тисяч.
Кошторисом і обгрунтуванням солідних видатків громадська рада не переймалася.
Знадобилося рівно 9 місяців, аби мерія перейшла від слова до діла. Від рішення сесії про увічнення пам'яті земляків — до встановлення стели.
Пригріло сонечко, у повітрі млосно запахло відкатами, на майдан підтягнулася фірма особливо наближеного де мера підприємця Анатолія Коптюка. Йому батьки міста доручили, укладати бруківку. Обсяг робіт невеликий, замостити треба лише біля стели, але при цьому можна освоїти аж 30 тисяч гривень.
- Ще 100 тисяч гривень потягнула металоконструкція - власне стела, - пояснив «Нововолинську діловому» начальник виробничого управління комунального господарства Артем Жигалюк. - Виготовили стелу на фірмі підприємця Леоніда Сачука, зареєстрованій у Бужанці. Зо дві тисячі гривень пішло на електротехнічні роботи. А решта 18 тисяч - на проектування та погодження...
Отак і закопали 150 тисяч гривень із міського бюджету.
Начальник ВУКГ як розпорядник коштів запевняє, що ще нікому нічого не платили, розрахунок - лише після складання і перевірки актів виконаних робіт.
Коментарі
коментарів немає