Волинські обранці громади знову не зібралися на сесійне засідання, як щойно справа почала доходити до так званих «бурштинових питань».

Про це стало відомо під час засідання 34-ї сесії Волинської обласної ради сьогодні, 2 квітня, - пише Інформаційне агенство Волинські Новини.

Так, якщо на початок сесії кількість присутніх народних обранців становила 46 із можливих 80-ти, то після ситного обіду з кулуарними перемовинами та перипетіями, не всі депутати вирішили повернутися на місце своєї роботи, аби добросовісно виконати покладені на них виборцями та громадою обов’язками. Тож, уже після перерви зареєструвалось 36 волинських депутатів.

Так хто «злиняв» після обідньої перерви, не витримавши тяжкої долі, покладеної на «тендітні» плечі обранців громади?

Журналісти вирішили проаналізувати, хто ж з депутатів добросовісно виконує власні повноваження, або хоча б робить вигляд активної роботи, а хто запізнюється на сесії, ба, навіть втікає з них.

Отож, за станом на 15:25 серед відсутніх після перерви обранців громади, або тих, хто полінувався чи навмисне не вставив карточку у реєстратор, зазначаються: Володимир Дибель, Валерій Діброва, Сергій Іванюк, Валентина Касарда, Віктор Козак, Роман Колісник, Віктор Коротун, Володимир Латковський, Андрій Мельник, Володимир Навроцький, Петро Олешко, Василь Пецентій, Олександр Пирожик, Віктор Прокопчук, Вячеслав Рубльов, Михайло Скопюк, Михайло Шлапай, Олександр Шубка та Анатолій Якубюк.

Зауважимо, що, зі слів голови облради Валентина Вітера, депутат Олександр Пирожик заздалегідь попередив його про те, що не зможе бути присутнім на сесії після 14-ї години, оскільки о 14:00 годині у педагогічному коледжі відбудеться «круглий стіл».

Окрема мова стосується депутата Андрія Мельника, картка якого «самостійно працювала» у пристрої, поки її не звідти не витягнули працівники облради.

До слова, голова обласної ради Валентин Вітер проводив переголосування тричі, сподіваючись на те, що, врешті-решт, депутати повсідаються на власні місця. Більше того, під час однієї з таких перереєстрацій у залі зареєструвався 41 депутат, однак, при перевірці виявилось, що за своїх власників автономно голосували картки.

Варто додати, що були й такі обранці громади, які підійшли до сесійної зали пізніше або припізнились на першу реєстрацію, й зареєструвались у післяобідній час. Серед них депутати: Святослав Кравчук, Юрій Лобач, Галина Майко, Роман Микитюк, Олександр Свирида, Лідія Томашевська, Андрій Турак та Віктор Шумський. Зазначимо, що окремі із них були присутні майже з початку засідання, однак з власних, тільки їм зрозумілих причин, чомусь вирішили уникнути реєстрації.

Тож, скільки ще сесійних засідань потрібно, аби депутати все ж таки розглянули наболілі питання, що стосуються бурштину? А поки депутати бавляться у «котика та мишку», сонячний камінь покидає надра волинської землі та продовжує перекочовувати з кишені до кишені недобросовісних горе-бізнесменів та тих, хто цьому сприяє.

Зазначимо, що видобуток «сонячного каменю» хочуть перевести в легальний спосіб заробітку на потреби волинського бюджету.
Нагадаємо, що поки депутати сперечаються, хто має розвідувати і видобувати бурштин на Волині – державні (комунальні) підприємства чи приватні, селяни не можуть зайти до лісу.

А днями у Верховній Раді україни представили законопроект, яким би узаконили нелегальний видобуток бурштину.
Власне, надзвичайно складно довести причетність копачів, адже їх треба упіймати на гарячому зі свіжовикопаним бурштином. Та й часто копанки облаштовують в непрохідних хащах, на заболоченій місцевості, куди правоохоронцям важко дістатися, тому й в обласному УМВС мріють про квадроциклидля таких погонь за правопорушниками.