Кабінет міністрів на засіданні в суботу затвердив перелікзовнішніх боргових зобов'язань, щодо яких планується здійснення угод щодо зміни умов запозичень, включивши в нього єврооблігації держбанків, Укрзалізниці та Києва і давши вказівки учасникам процесу реструктуризації. Про це повідомляє прес-служба Мінфіну.
«4 квітня за пропозицією Міністерства фінансів назасіданні уряду України було затвердженорозпорядження, що визначає периметр боргової операціїУкраїни, яка здійснюється в рамках кредитної програми МВФ, прийнятої 11 березня», - йдеться у повідомленні.

Юридичні угоди щодо зміни умов запозичень повинні забезпечити виконання Україною трьох кількісних зобов'язань країни перед МВФ щодо досягнення конкретних показників боргу, а саме: економія на зовнішніх платежах за борговими зобов'язаннями держави, гарантованими державою, і суб'єктів господарювання державного сектору економіки на суму приблизно $ 15 млрд за період реалізації програми МВФ; забезпечення до 2020 року співвідношення державний борг / ВВП на рівні не вище, ніж 71% від ВВП;підтримання загальних потреб у фінансуванні бюджету за борговими операціями в середньому на рівні 10% від ВВП (максимум 12% від ВВП на рік) у 2019-2025 рр.
Для досягнення цих трьох завдань угоди щодо зміни умов запозичень повинні включативсю зовнішню заборгованість державного сектора, яка виникла до 28 лютого 2014 року іявляє собою: державний зовнішній борг; гарантований державою зовнішній борг; «квазі-суверенний» зовнішній борг, що включає єврооблігації державних банків, Укрзалізниці, м. Києва.
«Угода щодо кожного фінансового інструменту, включеного в периметр, повинна забезпечити свій внесок у досягнення трьох завдань боргової операції. Одночасно, враховуючи важливість Укрексімбанку та Ощадбанку для банківської системи івідновлення економіки України, угоди щодо зміни умов запозичень їх зовнішніх зобов'язань мають на меті досягнення тільки цілей програми МВФ по ліквідності («мета1»)», - йдеться у повідомленні.

Повний перелік цінних паперів, щодо яких будуть здійснюватися угоди щодо зміни умов запозичень, є додатком до розпорядження Кабміну і буде оприлюднений на веб-сайті українського уряду найближчим часом.

Раніше міністр фінансів України Наталія Яресько повідомляла, що в реструктуризацію планується включити 29 паперів.

Раніше Яресько заявила що Україна може не отримати другий транш МВФ, якщо не досягне угоди з кредиторами про реструктуризацію держборгу до початку чергового перегляду програми МВФ - до кінця травня.