Амністувати тих, хто самовільно залишив військові частини. Із такою пропозицією до Президента України Петра Порошенка звернувся голова облдержадміністрації Володимир Гунчик. Свою позицію та аргументи на її користь керівник найвищої виконавчої гілки влади в області виклав у офіційному листі, - інформує прес-служба Волинської ОДА.
«Волинська обласна державна адміністрація вносить на Ваш розгляд пропозицію щодо оголошення амністії військовослужбовцям, які брали безпосередню участь у бойових діях у зоні проведення АТО та самовільно залишили військову частини після повернення частини до пункту постійної дислокації, а у подальшому повернулися у військову частину та уклали контракт на продовження військової служби на строк до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію», – йдеться в документі.
Окрім того, облдержадміністрація просить розглянути можливість внесення зміни до пункту «г» частини 8 статті 26 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», яким передбачено звільнення з військової служби на час особливого періоду за наступною підставою: «У зв'язку з обвинувальним вироком суду, що набрав законної сили, яким призначено покарання у вигляді позбавлення волі, обмеження волі або позбавлення військового звання». Зокрема, з цього приводу в листі до Президента зазначається: «Як приклад, за цією підставою окремі військовослужбовці вдаються до свідомого порушення порядку проходження військової служби, самовільного залишення військових частин, заздалегідь розраховуючи на те, що після реєстрації кримінального провадження, з урахуванням їх повернення до військової частини та визнання вини, суд, призначивши покарання у вигляді позбавлення волі на певний строк, застосовує статтю 75 КК України і тим самим звільнить від відбування покарання. Коли ж вирок набуває законної сили, такі військовослужбовці вже на законних підставах, не бажаючи проходити військову службу, звільняються від неї».
Отож, облдержадміністрація звертається до Гаранта Конституції з проханням ініціювати питання внесення змін у пункт «г» частини 8 статті 26 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», якими передбачити, що ця норма не буде застосована, якщо засудженого звільнено від відбування покарання з випробуванням.
Коментарі
а за що іх судити
08.04.2015 12:18:07
а за що іх судити, призвані вони незаконно без проходження медогляду.закони під це підроблялися іншими числами.а головне що в конституциі нічого не сказано про участь війскових у феодальних війнах між олігархами.а буде війна то ще й гунчика з собою заберем