Це молоде місто-супутник Рівненської атомної станції віднедавна стало партнером Луцька. Після Великодніх свят, у середу 15 квітня, Центр дозвілля у Кузнецовську відкриє мистецьку залу виставкою західноєвропейського живопису XVIII – XIX століть з колекції Музею волинської ікони. Буде презентовано 22 ікони на полотні, - пише газета День.

Образи, представлені на виставці, створені у період, коли на Волині переважна більшість храмів були греко-католицькими і католицькими. Орієнтуючись на західноєвропейську манеру живопису, тогочасні малярі створювали великі олійні композиції на полотні,які наслідували настінні монументальні розписи. Такими є композиції «Апостол Іоан», «Коронування Богородиці». Костельні образи «Святий Каетан», «Свята Текля», «Святий Франциск Ассизський», «Святий Апостол Іоан» – виділяються монументальністю, реалістичністю і психологізмом.

Особливо цікаво для лучан бачити на іконі «Святий Каетан» архітектуру старого Луцька – мури замку Любарта з храмом Іоана Богослова, костел Петра і Павла з дзвіницею, монастирський комплекс тринітаріїв, покровителем якого був святий. Найвірогідніше, що автором ікони був монах-тринітарій Йозеф Прехтль (1737-1799). На звороті ікони «Франциска Ассизського» (178…р.) зберігся підпис автора Лукаса Шредера. Серед представлених полотен привертають увагу копії відомих європейських художників – італійців Антоніо да Корреджо і Джовані Баттіста Сальві. Мадонни з немовлям у їхньому виконанні постають чарівними, юними, цнотливими, граційними Дівами. Ці святі картини не є класичними зразками волинської школи іконопису, але також дуже цікавими.

На відкриття виставки чекають міських голів Луцька і Кузнецовська, краєзнавців Волині і Рівненщини.