Перший заступник голови облдержадміністрації Сергія Кудрявцева зустрівся з місією експертів Європейського зонального представництва Міжнародної Федерації Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, - інформує прес-служба Волинської ОДА.
Під час зустрічі сторони обговорили пріоритетні напрямки співпраці, шляхи підвищення взаємодії та обміну досвідом у рамках дії Міжнародної Чорнобильської програми гуманітарної допомоги і реабілітації та створення пересувної діагностичної лабораторії Червоного Хреста у Волинській області.
Сергій Кудрявцев зазначив, що на теренах волинського краю обласна влада завжди активно співпрацює з громадськими та волонтерськими організаціями, в тому числі й з представництвом Червоного Хреста.
Відтак Сергій Альбертович наголосив, що на Волині з 2010-го року розпочато реалізацію Міжнародної Чорнобильської програми гуманітарної допомоги і реабілітації, аби допомоги місцевому населенню, що постраждало внаслідок Чорнобильської катастрофи, отримати необхідну психологічну і медичну підтримку. На сьогодні в області пройшло обстеження понад 42 тисячі осіб і ситуація досить невтішна, оскільки у кожного 6-го жителя виявили захворювання. Тому подальша діяльність в регіоні Міжнародної Федерації Товариства Червоного Хреста є вкрай необхідною.
Як зазначив начальник управління охорони здоров’я Ігор Ващенюк, згідно договору між Волинською обласною клінічною лікарнею та Волинською обласною організацією Товариства Червоного Хреста в області почала працювати пересувна діагностична лабораторія. Бригада виїжджає в узгоджені з територіальними закладами охорони здоров’я віддалені села радіаційно-забрудненої зони трьох районів. Робота бригади проводиться з понеділка до п’ятниці при тісній взаємодії з регіональними комітетами Червоного Хреста. Складається з вузькопрофільних спеціалістів: ендокринолога, лікаря ультразвукової діагностики, терапевта, окуліста, невропатолога, гінеколога, хірурга, які ретельно обстежують постраждалих, аби своєчасно виявити ракові захворювання.
За його словами, дуже важливо, аби пересувні діагностичні лабораторії діяли й надалі, адже в радіаційно-забруднених населених пунктах в переважній більшості проживає соціально незахищене населення і люди просто не мають можливості пройти огляд в районах. Варто зазначити, що порівнюючи із середньообласним показником на забруднених територіях рівень захворюваності більший, але смертність менша. А все тому, що люди мають можливість своєчасно пройти обстеження і виявити захворювання на ранній стадії.
У свою чергу представники Червоного Хреста запевнили, що й надалі продовжуватимуть роботу на Волині, перейматимуть позитивний досвід, як необхідно діяти у разі виникнення надзвичайних ситуацій.
Коментарі
Село
15.04.2015 16:08:58
Де Вас можна побачити ?