Зовсім нещодавно голова облдержадміністрації Володимир Гунчик перебував у Горохівському р-ні. Учора ж відвідав тамтешній край знову. Одначе, якщо попереднього разу керівник найвищої виконавчої гілки влади в області офіційно представляв громаді краю новопризначеного голову райдержадміністрації Любов Матвєєву, то нині мета робочої поїздки була іншою: плідно попрацювати з тамтешньою владою та максимально поспілкуватися з горохівчанами, - інформує прес-служба Волинської ОДА.

За принципом діалогу…

Висловити своє бачення щодо багатьох важливих, а почасти й проблемних питань, та почути думку громади Горохівського краю щодо їх вирішення. Саме так волів працювати Володимир Гунчик із працівниками апарату райдержадміністрації, керівниками структурних підрозділів та депутатами райради. Так зрештою і склалася розмова.

- У кожному районі, куди приїжджаю з робочим візитом, проводжу такі зустрічі, – наголосив голова облдержадміністрації. – Переконаний, що практика неодмінно дасть результат, адже в такий спосіб обговорюю дуже важливі питання з людьми, які вболівають за динаміку розвитку району.

Говорили ж про важливе і про надважливе. Спершу Володимир Гунчик акцентував на необхідності посилити засоби безпеки під час проведення заходів та акцій, приурочених 1, 8 та 9-го травня. А відтак попрохав голову райдержадміністрації, представників різних гілок влади, громадських організацій та політичних партій згуртуватися й об’єднати зусилля. Окремо зупинився на темі субсидій, адже віднедавна пільгу нараховуватимуть за новою схемою.

- Ми, представники влади, маємо зробити максимально багато, аби донести інформацію до людей, – наголосив голова облдержадміністрації, підсумовуючи сказане в розрізі теми субсидій.

Окрім того, зачепив і тему співпраці з бізнесом: мовляв, робота за принципом «нагляд – інспекція – перевірка» – це ніщо інше, як шлях у нікуди. Натомість за напрацюваннями щодо сплати орендарями земельного податку – реальний, а головне дієвий механізм наповнення бюджетів. Нові горизонти, на думку голови облдержадміністрації, відкриватимуться і перед тими сільськими радами, котрі, усвідомлюючи переваги добровільного об’єднання громад, підуть на цей крок. Але, як і раніше, Володимир Гунчик наголосив: жодного примусу чи адміністративного тиску в цьому питанні не може бути.

Також говорили про завершення опалювального сезону 2014 -2015 років та початок підготовки до чергового. Волинь загалом, як і Горохівщина зокрема мають іти курсом впровадження енергоефективних заходів.

Не оминули увагою й питань мобілізації та демобілізації, говорили про війну та інформаційну безпеку тощо. Зрештою горохівська громада відзначила: жоден із голів облдержадміністрації досі не позиціонував себе у першу чергу їхнім помічником у реалізації надважливих завдань.

Доволі динамічним видався і прийом громадян, котрий того ж дня у райцентрі провів Володимир Гунчик. Голова облдержадміністрації, вислухавши кожного заявника, не сипав обіцянками, натомість шукав реальних шляхів виходу із проблеми. Щось вдавалося вирішити одразу, а над чимось доведеться попрацювати.

Так мешканка Мар’янівки прийшла до голови облдержадміністрації, наче до останньої інстанції: її син, будучи онкохворим, потребує довготривалого й вартісного лікування. Відтак 10 тис. грн матеріальної допомоги виділять через профільну комісію облдержадміністрації. Долучиться й райдержадміністрації. Окрім того, певні витрати на лікування хворого візьме на себе й обласна клінічна лікарня.

Також із квартирним питанням до керівника найвищої виконавчої гілки влади в області звернувся ліквідатор ЧАЕС із Горохова. Чоловік прохав житла. А позаяк вільних квартир у місті немає, тамтешній місцевій владі слід шукати шляхів виходу із ситуації. Варто зауважити, що деякі напрацювання уже є: облаштувати 6 – 8 квартир у приміщенні колишнього військкомату. А позаяк ідея має право на життя, Володимир Гунчик наголосив: цілком реально реалізувати відповідний проект уже цього року за результатами перевиконання бюджету в першому півріччі. Відтак вказівка голови облдержадміністрації – розробити кошторисну документацію та необхідні документи.

Окрім того, ті, хто прийшов на прийом громадян до голови облдержадміністрації, прохали посприяти у ремонті житла, допомогти вирішити земельні спори тощо.

Співфінансування – панацея для садочка…

До Холонева голова облдержадміністрації не міг не поїхати: по-перше, мав намір на власні очі побачити, в якому стані тамтешній дитячий садочок, а, по-друге, з проханням посприяти у зведенні нової дошкільної установи до нього під час прийому громадян звернулися представники громади Холонева.

Садочок розташований у старенькому адаптованому приміщенні, котре – в доволі плачевному стані. Окрім того, щодня приймає 35 малюків, хоча розрахований усього на 15. Загалом же черга в Холоневі та сусідньому Староставі – 90 дошкільнят. Відтак зрозуміло, що зведення дошкільної установи – питання номер один.

- Питання добре мені відоме, – наголосив Володимир Гунчик. – Нам вдалося знайти спільну мову із тутешнім народним депутатом. Окрім того, зі свого боку роблю все, аби цей об’єкт вдалося реалізувати. На 2015 рік його включено для розгляду до попереднього переліку інвестиційних програм в області, що пропонують реалізувати за кошти державного фонду регіонального розвитку. Але головна умова – співфінансування, тому і сільській раді, і районній також слід попрацювати в цьому напрямку.

Герої не вмирають…

Якщо в Холоневі голова облдержадміністрації надовго не затримався, то з родиною загиблого учасника АТО Ігоря Сливки спілкувався довго, позаяк подвиг героя із Горохова, як і багатьох інших, направду неоціненний.

IMG_0199- Я особисто відчуваю дуже сильну підтримку і з боку побратимів Ігоря, і з вашого боку, – розповіла дружина загиблого воїна Тетяна. – Немає такого: приїхали, похоронили і забули. І це дуже важливо для мене. Шкода, що так сталося, що Ігоря немає з нами, але я постійно молюся, аби якомога менше хлопців поверталося додому в домовинах. Мій чоловік пішов воювати, бо не міг змиритися, що на рідну землю вдерся ворог. І він такий не один.

У відповідь Володимир Гунчик наголосив: розуміє біль родини, одначе затамувати його не може ніщо. Попри те, як представник влади, пропонує сімї Ігоря Сливки підтримку.

- Подвиг вашого чоловіка – неоціненний, – підкреслив Володимир Петрович. – І всі ми в боргу перед вами та вашими синами. Разом із тим хочу просити, аби не відсторонювалися й не замикалися у власному горі. До 8-го та 9 травня у школах будуть організовані уроки пам’яті. Прошу, прийдіть і розкажіть про Ігоря.

Коли бізнесу не заважати…

Завершив своє перебування на Горохівщині голова облдержадміністрації в Угринові, попередньо оглянувши культурний центр у сусідньому Михлині. У Угринові ж Володимир Гунчик побував на молокозаводі ТМ «Угринів-молоко».

Оглянувши виробництво та поспілкувавшись із працівниками, голова облдержадміністрації відзначив: влада у жодному разі не повинна виконувати наглядову функцію щодо бізнесу, натомість варто створювати максимально сприятливі умови для його розвитку. Молокозавод в Угринові, де виготовляють продукцію виключно з натуральної сировини, – яскравий приклад.

Так на підприємстві за добу переробляють до 8 тон молока, хоча потужності дозволяють значно більше. Кефір, молоко, ряжанку та сир відповідної торгової марки можна знайти не лише на полицях волинських магазинів, а на рівненських та львівських. У перспективі – розширення ринку збуту. Але, як зауважив власник підприємства, директор ПОСП ім. Т.Г. Шевченка Андрій Турак, тут без ремонту стратегічної для горохівчан дороги Луцьк –Львів не обійтися.

- Спілкуючись із працівниками апарату райдержадміністрації та депутатами райради, ми зачепили це питання, – підкреслив Володимир Гунчик. – Цього року заплановано здійснити поточний ремонт дороги Луцьк – Львів, на що виділено 32 мільйони гривень, аби ту дорогу відремонтували, а для нас це дуже важливе питання, адже біля хорошого шляху вирує життя, я докладаю максимум зусиль: піднімаю питання у Адміністрації Президента України, залучаю депутатів Верховної Ради.