Так вирішили представники Конституційної ради Франції. Вони опротестували закон, яким користувачів Інтернету, які користуються для скачування мережами файлообміну, пропонувалося відключати від всесвітнього павутиння на термін до одного року. Але юристи зробили висновок, що вільний доступ до таких ресурсів є невід’ємним правом людини. Обмежити доступ громадянина до Інтернету може виключно суд у разі доведення злочинних намірів певної людини. 

Таким чином, Конституційна рада завдала удару по іміджу президента Ніколя Саркозі, який активно лобіював цей документ. До речі, КР Франції в процес розгляду цього питання притягнула опозиційна Соціалістична партія країни. Її лідери звернулися до цього органу з проханням дати конституційну оцінку законові після того, як в травні його схвалив французький парламент. 

Зазначимо, що документ окрім голови держави активно підтримували представники музичної індустрії та кінематографа, які найбільше потерпають від незаконного скачування файлів. Але користувачі Інтернетом, представники об’єднань шанувальників такого обміну та деякі починаючі музиканти та кінематографісти за підтримки соціалістів довели, що у цьому питанні влада більше думала про політичні наслідки, ніж соціальні.