Махмуд Ахмадінеджад керуватиме країною наступні чотири роки. На президентських виборах, що завершилися в Ірані, він набрав 62,62 відсотка голосів, тобто, майже 24,5 мільйона виборців підтримали політичний курс „диктатора”. Так Махмуда Ахмадінеджада під час передвиборчих перегонів називали опозиціонери, які зазнали гучної поразки.
Суперниками діючого голови держави у перегонах були „реформатор” Мір-Хоссейн Мусаві, який у 80-их роках минулого століття був прем’єр-міністром, колишній спікер парламенту Мехді Кярубі та екс-командувач корпусом вартових ісламської революції (КВІР) Мохсен Резаї.
Найближчий конкурент Махмуда Ахмадінеджада Мір-Хоссейн Мусаві набрав 33,75 відсотка, тобто, 13,2 мільйона голосів. Інші кандидати – менше 2 відсотків. Але перемога діючого іранського лідера викликала обурення в опозиціонерів, які звинуватили його у маніпуляціях.
Можливо саме за ці напади і було заарештовано близько десятка керівників двох партій, які на виборах підтримували саме Мір-Хоссейна Мусаві. „Щонайменше десять членів „Ісламського фронту участі Ірану” і „Ісламської революційної організації моджахедів” було арештовано вчора”, - сказав член першої партії Ражаб Алі Мазроєі.
Ще раніше до в’язниці потрапив і сам претендент на президентську посаду, якого затримали по дорозі до верховного духовного лідера Ірану аятолли Алі Хаменєї. Щоправда, офіційної інформації з цього приводу ще не надходило.
Але на цьому тиск на опозиціонері не завершився. Влада країни закрила тегеранське бюро арабської телекомпанії Al-Arabiya, яка висвітлювала виступи програвши на виборах. Відомо, що служба в Тегерані закрита на один тиждень за розпорядженням міністерства інформації Ірану. Зрештою, саме за інформацією журналістів цієї компанії стало відомо, що в результаті зіткнень з поліцією загинули троє прихильників опозиції.
Помилка в тексті?Виділи її мишкою та натисни Ctrl + Enter
Коментар буде опубліковано після модерації
Коментарі
коментарів немає