Сьогодні аромат польової кухні манить усіх охочих посмакувати солдатською кашею. Але тоді, більше 70 років тому, це був не антураж. Тоді це було нормою життя людей, які воювали за свою землю. Тоді не було оркестрів, а замість барабанів тишу прорізували звуки пострілів.

На жаль, все менше залишається тих, хто пам’ятає, якою була Друга світова війна, що прокотилася Україною, зокрема й Луцьком, - повідомляє Інформаційне агентство Волинські новини.

Вшанувати, поважати і не забувати тих, хто жив у часи Другої світової війни, поклав своє життя або здоров’я заради Батьківщини, - такий має бути обов’язок кожного українця.

З нагоди Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, з ініціативи засновника Фонду «Новий Луцьк» Ігоря Палиці, сьогодні, 9 травня, ветеранів, учасників бойових дій та усіх охочих частували солдатською кашею на території стадіону «Авангард».

«Історію не можна перекроїти так, як комусь подобається. Це не піджак. І тому треба шанувати тих людей, хто воював у Другій світовій війні, тих, хто народився і жив у той період. На жаль, ветеранів щороку залишається все менше, але їм дуже приємно, що про них пам’ятають. Це був дуже важкий час. Саме тому Фонд, скільки діє, допомагає цим людям. І так треба робити й надалі. Власне, сьогодні ювілей – 70-річчя перемоги. Тому Ігор Петрович ініціював такий захід: солдатську кашу і супровід оркестру. День Перемоги – це велике свято, яке спонукає зрозуміти: об’єднатися і примиритися - це завжди важливо», - розповів голова правління Фонду Ігоря Палиці «Новий Луцьк» Олександр Товстенюк.

 

 

 

До каші, щедро приправленої м’ясом, подавали й традиційні «фронтові» 100 грамів. А головне побажання, яке звучало з уст сивочолих ветеранів, було єдиним: «Мирного, ясного неба над головою і твердої, рідної землі під ногами»

«Мені дуже хочеться, щоб швидше скінчилася війна на сході України, щоб не гинули наші діти й онуки, щоб вони жили щасливо, бачили краще майбутнє і жили краще, ніж ми», - каже Галина Вовкогон.

 

 

 

Жінка додає: її батько пройшов усю війну від початку до кінця. Те, що він розповідав про ті часи, досі змушує стискатися серце від страху і болю. І ще болючіше ці спогади виглядають на тлі сучасних подій.

«Я пережив багато чого: і холод, і голод. Ми були на цілині, їли щурів, працювали за копійки на трудодні», - пригадує повоєнні роки учасник бойових дій Іван Герасимчук з села Лаврів Луцького району.

 

Чоловік скрушно хитає головою: «Наша країна сьогодні мала б бути найбагатшою в світі з її родючими полями...»

Що ж до самої солдатської каші, то всі, хто її скуштував, зауважує: такої смачної не їли давно. Свіже повітря, запах диму і хороші люди, які поруч, задавали тон атмосфері. «Чим більше їси – тим смачніше», - посміхалися сивочолі дідусі й бабусі.

Власне, те, що Фонд «Новий Луцьк» щороку підтримує ветеранів, розповів очільник первинної організації ветеранів Петро Охотін.

 

 

 

 


«Ми дуже раді тісній співпраці з фондом. Велику, благородну справу вони роблять. Дякуємо організаторам за увагу й повагу. Ніколи Фонд не забуває про нас і дуже приємно, що згадують не лише напередодні Дня Перемоги. Подібні заходи мають велике значення для виховання молоді. Ми всі дуже переймаємося тією обстановкою, яка склалася на сході України. Ми дуже хотіли б, щоб настав мир, а молодь, заради якої воювали їхні предки, жили щасливо», - додав він.

Власне, скуштувати солдатської каші прийшли не лише ветерани, а й молодь. Сидячи за одним столом, представники різних поколінь говорили про ті нелегкі часи, які пережила Україна 70 років тому.