17 листопада 2014 р. Іваничівський районний суд розглянув пікантну справу. Солоп проти Солопа.
Помічник директора ДП «Передпускова дирекція шахти №10 «Нововолинська» Валентин Солоп позивався до держпідприємства, яким керує його батько, - інформує Нововолинськ діловий.

Солоп-син домагався, щоб його поновили на посаді помічника директора з правових питань АУП, яку обіймав із червня 2012 р. до вересня 2014.

У вересні внаслідок численних скарг у прокуратуру й у Міненерго, що їх писав незаконно звільнений із десятої диспетчер Василь Каращук, Солоп-старший перевів Солопа-молодшого — від гріха подалі — на посаду провідного юрисконсульта АУП.

Зробив це «про всяк пожежний». Щоб не звинувачували у корупції, конфлікті інтересів та сімейному підряді. Бо сімейність справді має місце: батько — в.о.директора, мати відає всіма кадрами, син — помічник директора. Самі розумієте, перебор.

Помічник директора одержує 4720 грн. на місяць, провідний юрисконсульт — 3780 грн. Та й назва нової посади не така милозвучна. Та й у міністерстві зі зміною керівництва змінився підхід. Подумаєш, ну працює на якійсь там десятій десь на Волині сімейний підряд. Треба ж людям десь працювати. Їм же, бідолашним, у глухому селі Поромів іншої роботи немає...

До чого тут Поромів? Дуже просто. ДП «Передпускова дирекція...» саме у Поромові зареєстрована — не в Нововолинську, як колись. А для сватів, кумів, братів, синів, що працюють разом на одному підприємстві в сільській місцевості, закон робить виключення. Дозволяє їм сімейственість на роботі.

Отже, Солоп-молодший не змирився з втратою майже тисячі гривень на місяць і вирішив поновитися на попередній посаді через суд. Іваничівський районний, ясна річ. А що перевели його на посаду провідного юрисконсульта з порушеннями букви закону, то суддя Шумський ухвалив: скасувати наказ про переведення В.П.Солопа, поновити позивача на посаді помічника директора з правових питань, сплатити йому втрачений за 2 мсяці заробіток. стягнути з відповідача 243 грн. за судові втирати.

Ви слушно спитаєте: а хто ж готував наказ, який суд визнав непраовомірним? Хто припустився порушень при переведенні сина в.о. директора з однієї посади на іншу? Зрештою, хто підписав той наказ?

Підписав наказ Петро Солоп. І порушень припустився саме він. А чого квапились — бо ще у червні 2014-го міністерство зобов'язало керівника передпускової дирекції привести чисельність фахівців у відповідність зі штатним розписом і нормативом.


Як випливає з мністерської відповіді, юридичними питаннями на цьому держпідприємстві має опікуватись лише один працівник.

На ділі ж усе лишилось без змін. Важливі документи з Міненерго суду не надали ні позивач, ні відповідач.
Їм обом це було не вигідно.
Тому Солоп-син виграв. Але й батько не програв...
І «сімейний підряд», як позаочі називають на десятій цей родинно-виробничий союз, надалі ударно освоює державні кошти.