Український та польський інститути національної пам’яті прийняли рішення про створення спільної комісії істориків, яка займеться Волинською трагедією. Відповідне рішення 19 травня у Києві ухвалили директори цих дослідницьких установ, передає Польське радіо.
Голова польського Інституту національної пам’яті Лукаш Камінський наголосив, що - на відміну від попередніх ініціатив - до цієї групи будуть входити тільки історики: «Ми хочемо, щоб основою праці цієї спільної групи істориків були пошуки нових документів і публікація цих документів. А повернення до дискусії щодо інтерпретації цих документів може бути наступним етапом».
Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович підкреслив, що виважена дискусія повинна вестися виключно істориками: «Перше завдання - це відновлення (чи продовження) цього діалогу, який, на жаль, як мені здається, за останні кілька років був перерваний. Мається на увазі діалог істориків. Спроба якось деполітизувати цю тему, тому що, на жаль, зараз головними речниками цієї теми є радше політики, зокрема - політики, які радше не зацікавлені ані в розумінні того, чим була насправді ця трагедія польсько-українського конфлікту, ані тим паче - у зближенні між українцями та поляками».
Довідка:
Волинська трагедія 1943 року - конфлікт, що супроводжувався масовим знищенням етнічного польського цивільного населення на територіях Генерального округу Волинь-Поділля, які до вересня 1939 року перебували під керуванням Польщі. Конфлікт почався в березні 1943 року й сягнув піку в липні того ж року.
Відповідні дії польської сторони, початі з кінця літа 1943 року, призвели до значних жертв серед українського цивільного населення.
Коментарі
Wem
20.05.2015 09:59:38
Я себе деколи ставлю на місце тих людей... Зранку прокидаєшся і розумієш, що до обіду вже не доживеш. І не важливо, яке це було село, українське чи польське. Доля однакова.