Депутати Луцької міської ради свого часу проголосували за те, аби у місцевої фірми «Домінанта», яка має землі біля житлового комплексу «Вишенька» забрати землі. Тоді фірма взялася у суді оскаржувати рішення міськради, однак – програла справу.

25 березня 2015 року депутати Луцькради прийняли рішення про припинення права постійного користування землею по вулиці Загородній фірмі «Домінанта». Підставою для такого рішення ніби то стали заяви громадян, які проживають у житловому комплексі «Вишенька», які вказували на те, що фірма використовує землю не за цільовим призначенням.

Разом з тим, власники помешкань просили надати їм дозвіл на розробку технічної документації для того, аби в майбутньому приватизувати землю.

Однак таке рішення міськради не сподобалося керівництву компанії і він взявся оскаржувати його в суді.

Нагадаємо, що минулого року фірма оскаржувала ідентичне рішення та виграла суд. Однак цього року, ситуація повторилася.

Представники фірми Елла Гордюженко, Богдан Ульчак та Олександр Яценюк вказували на помилки у тексті рішення та на його безпідставність.

Зокрема, у проекті рішення йдеться, що автор проекту посилається на статтю 142 Земельного кодексу України, тобто «Добровільна відмова від права власності або користування земельною ділянкою, як передумову для припинення компанії користування земельною ділянкою».

Однак саме рішення прийняте у зв’язку з «використанням земельної ділянки не за цільовим призначенням», а це вже стаття 144 того ж таки Земельного кодексу України.

Крім того, фірма за свої кошти збудувала й комунальні мережі, які досі перебувають на балансі підприємства. А рішення міської ради може призвести до того, що компанія припинить газо-, водопостачання та каналізацію.

І навіть попри все адвокати намагалися всіляко довести суду, що ділянка використовується за цільовим призначенням, а протилежне можна було б довести лише при перевірці Держсільгоспінспекції. Представники позивача увесь час переконували в тому, що прийняття спірного рішення без проведення цієї перевірки є незаконним, оскільки прийняте з порушенням процедури.

Натомість головний юрист Луцької міської ради Олександр Рачков вказував на те, що перевірка таки проводилася, хоча й результатів її ніхто не знає.

Зрештою, сторони довго сперечалися і в результаті суддя Господарського суду Волинської області Антоніна Кравчук відмовила фірмі у задоволенні позову.