В Україні проходить одна з ключових реформ системи влади – адміністративно-територіальна реформа. Згідно з даними, що потрапили в мережу, європейці рекомендують значно скоротити існуючі райони і кількість громад, які в них значаться.

Про це йдеться у звіті Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи під назвою «Підсумки пост-моніторингу в Україні». Цей звіт не є офіційним рішенням Ради Європи, але все ж він був складений на підставі переговорів європейських політиків з представниками українського уряду, - зазначає Преса України.

Укладачі проекту опублікували дані про зміни в Україні після завершення реформи і після внесення змін у Конституцію.

«Крім існуючих 27 (регіонів), які залишаються і зазначені в Конституції, згідно з першим запропонованим змінам, будуть залишені лише близько 150 районів замість 490 і приблизно 1500 громад замість... 10279», – йдеться у звіті.

Мінрегіон озвучує на експертних дискусіях чіткі і переконливі аргументи на користь укрупнення адміністративних одиниць, однак поки що ці аргументи не повідомляються для українського народу. Цей момент є істотним недоліком змін, які проводяться в країні, і може стати невеликою перешкодою в момент безпосереднього скорочення окремих районів.

У той же час в Страсбурзі визнали позитивні зрушення українського уряду у підготовці та проведенні першого етапу адміністративно-територіальної реформи, що стосується бюджетної частини. Зазначимо, що місцева влада живє за новою схемою формування бюджету вже з початку 2015 року.

«Делегація відчула, що мова йде про відносно повний і сміливий проект розвитку, в якому передбачається проведення глибинних реформ, а також і зміна менталітету», – йдеться в документі.

Конгресмени також рекомендують Києву зайнятися створенням реальної системи постійного консультування з представниками національних асоціацій органів місцевого самоврядування», що стане справжньою «революцією структур і менталітету».