26 травня відбувся іспит на правоотримання кваліфікаційного сертифіката, які проходять в Держгеокадастрі. Цим сертифікатом вони підтверджують необхідність ретельної перевірки кваліфікації та рівня знань землевпорядників-практиків.
Як інформує прес-служба Держгеокадастру у Волинській області, з 31 землевпорядника не здали 14, із семи претендентів-геодезистів – троє.
«У професійному середовищі інколи звучить невдоволення самою необхідністю підтверджувати свою кваліфікацію. Мовляв, хіба диплому про вищу освіту замало? Іспит довів, що замало», – відзначив Голова Держгеокадастру Максим Мартинюк, який очолює Кваліфікаційну комісію, що приймає іспит.
Подекуди претендентам було важко відповісти на найпростіші запитання – наприклад, про норми безоплатної приватизації землі для громадян. Частина випробовуваних не розуміла відмінності між геодезичними вимірюваннями методом тріангуляції і полігонометрії.
Але все ж половина спеціалістів, які прийшли на іспит, демонстрували глибокі знання та високий рівень компетенції, тож блискуче витримали перевірку, - констатують у Держгеокадастрі.
«Безумовно, система сертифікації ще потребує вдосконалення. Ми відкриті до пропозицій. Хотілося б почути думки не тільки тих, хто сертифікує, але й тих, кого сертифікують. Разом маємо зробити добру справу», – підкреслює Максим Мартинюк.
Наявність кваліфікаційного сертифіката є необхідною умовою для надання послуг зі складення землевпорядної документації як гарантія якості робіт із землеустрою. Іспит приймає Кваліфікаційна комісія у складі 20 осіб, у тому числі 10 – представники Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру як органу виконавчої влади, який реалізує державну політику у сфері земельних відносин.
Коментарі
коментарів немає