Більше 36 тисяч гектарів землі аграрії Волині обробляють, не маючи на це належної документації. Найбільше таких у Ковельському та Луцькому районах.

Про ситуацію в агросфері розповідає для Інформаційного агентства Волинські Новини перший заступник начальника головного управління Держземагентства у Волинській області Світлана Богута.

Вона каже, що спеціальна комісія провела інвентаризацію земель сільськогосподарського та несільськогосподарського призначення, розташованих в межах населених пунктів Волині та за їхніми межами.

Зі слів Світлани Богути, понад 36,7 тисячі гектарів використовується юридичними особами та громадянами без оформлених у встановленому порядку правовстановлюючих документів на земельні ділянки сільськогосподарського призначення. Зокрема 22 тисячі 100 гектарів земельних часток (паїв).

«Найбільше таких земель у Ковельському районі - 11,8 тисячі гектара. Використовують у СТзОВ імені Лесі Українки - 1993,6 гектара (Голобська селищна рада - 1436,96 гектара, Радошинська сільська рада - 292,8 гектара, Козлиничівська сільська рада - 263,8 гектара), ТзОВ «В. Прометей» - 1709,1 гектара (Мельницька сільська рада 508,6 гектара, Поповичівська сільська рада - 1200,5 гектара), СТзОВ «Україна» - 1153,7 гектара (Дубівська сільська рада), СТзОВ «Заповіт» - 1508,9 гектара (Козлиничівська сільська рада). У Луцькому районі - 5520,4 гектара (СВК Урожай» - 1234,5 гектара (Зборольська сільська рада), СВК «Піддубці» - 1209,5 гектара (Піддубцівська сільська рада), ТзОВ «Україна - Баїв» - 483,8 гектара (Баївська сільська рада)», - поінформувала Богута.

Цю ситуацію прокоментував для журналістів виконувач обов’язків директора департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Людмила Петриканен.

«Ситуація складається двозначна. З одного боку стало менше різноманітних перевірок, це знизило тиск на аграріїв, а з іншого - ми не можемо їх контролювати. Втім, ситуація, насправді, не катастрофічна, адже є чимало земель, які ще досі не зареєстровані, але за них сплачують орендну плату. Виходить, що документи оформлені, але ще перебувають на стадії реєстрації», - розповідає чиновниця.

Зазначимо, що на території області знаходиться майже 170 тисяч гектарів земель, що жодним чином не використовуються.

З цього приводу перший заступник начальника головного управління Держземагентства у Волинській області Світлана Богута пояснює, що найбільше не наданих у власність та користування земель сільськогосподарського призначення - у Любомльському - 20,5 тисячі гектарів, Ковельському - 15 тисяч гектарів, Старовижівському - 11,8 тисячі гектарів, Турійському - 11,5 тисячі гектарів районах.

«Окрім земель, які не обробляються, є ще не придатні для сільськогосподарського використання. Втім, на частині з них можна вирощувати енергетичні культури», - каже Богута.

З її слів, в межах області таких земель - 15,9 тисячі гектарів. Найбільше земель, що не придатні для сільгоспробіт, але можна вирощувати енергетичні культури, - у Турійському районі - 6,7 тисячі гектарів та в Любомльському районі - 2,1 тисячі гектарів.