Малочисельні школи обходяться бюджету дорожче, ніж звичайні. Про це йшлося 2 червня під час оперативної наради у Волинській облдержадміністрації, - повідомляє Волинський інформаційний портал.

Заступник начальника управління освіти ОДА Людмила Плахотна розповіла, що норматив бюджетної забезпеченості на одного учня в 2015 році становить 8,7 тисячі гривень. Відповідно, складається ситуація, коли школи з середньою чисельністю учнів обходяться державі дешевше, ніж малочисельні школи, де на одного учня витрачається 15–20 тисяч гривень, адже зарплати у вчителів однакові.

На Волині налічують 157 малочисельних шкіл, що становить 2,5 % від загальної кількості шкіл. Так, у 55 школах області навчається менше десяти дітей. Загалом у малокомплектних школах навчаються 5205 учнів.

Водночас у цих школах передбачено 1875 ставок працівників. «Ви ж розумієте, є різниця, коли вчитель навчає два, три, п’ять учнів у класі, і коли вчитель навчає тридцять учнів у класі. А зарплата у вчителів не відрізняється», – зауважила чиновниця.

Наразі перед місцевими та районними управліннями освіти поставлено завдання проаналізувати чинну мережу закладів освіти та витрати на їх утримання. У планах – до 1 вересня закрити чи призупинити роботу 26 загальноосвітніх шкіл і вісім навчальних закладів реорганізувати.

Голова Волинської облдержадміністрації Володимир Гунчик наголосив, що при реорганізації потрібно вирішити питання доставки їх шкільним транспортом, а не випадковими автобусами. «Часу в нас не дуже багато. Робота досить кропітка і повинна бути виваженою», – зазначив він і підкреслив, що в кожному випадку закриття чи реорганізації навчальних закладів потрібно підходити індивідуально, разом із органами місцевої влади, трудових та батьківських колективів.