У парламенті виступить представник Генпрокуратури, депутати і комітет Ради.
Верховна Рада розпочала розгляд подань Генпрокуратури про зняття недоторканності з народних депутатів Сергія Клюєва (позафракційний) та Сергія Мельничука (група «Воля народу»), - інформує Корреспондент.net.
«На ваш розгляд вноситься подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народних депутатів», - сказав голова Верховної Ради Володимир Гройсман на засіданні парламенту в середу.
Згідно з регламентом, у ході розгляду цих питань має виступити генеральний прокурор, народні депутати, з яких Генеральна прокуратура просить зняти недоторканність, регламентний комітет парламенту.
У залі засідань присутній перший заступник генерального прокурора, в.о. генпрокурора Володимир Гузир.
Раніше народні депутати повідомили, що генеральний прокурор Віктор Шокін до 5 червня перебуває на лікуванні.
Верховна Рада зняла з депутата Сергія Клюєва депутатську недоторканність, підтримавши подання Генеральної прокуратури.
За таке рішення проголосували 287 депутатів, - пише Українська правда.
Таким чином депутати надали згоду на притягнення до кримінальної відповідальності Сергія Клювєа.
Під час виступу першого заступника Генпрокурора Володимира Гузира депутати обурювались, що у поданнях на двох депутатів – Клюєва і Мельничука, щодо Клюєва ГПУ просить лише дозволити притягнути його до відповідальності, а щодо Мельничука – притягнення до відповідальності, затримання і арешт.
Гузир нагадав, що у поданні вказують три епізоди Шахрайство в особливо великих розмірах, 2009-2010 роки кредит на понад 200 мільйонів євро від державного Укрексімбанку та 250 мільйонів бюджетних коштів, які в тому числі мали бути перераховані на дітей .
Крім того, Гузир зазначив, що крім вказаних у поданні фактів, ГПУ розслідує і інші епізоди, в тому числі і питання Межигір'я.
«Я вважаю, що це не останнє подання», - зазначив Гузир.
У свою чергу сам Клюєв повністю повторив свою аргументацію, яку висловлював на засіданнях комітету.
«Я не причетний до жодного злочину, а на членів регламентного комітету чинився тиск», - зазначив він.
«Я не закликаю вас стати на мій бік і на захист, я прошу вас виконати вимоги Конституції, закон про Регламент і не допустити порочну практику, коли в основу покладені не принципи верховенства права, а політична доцільність», - звернувся він до депутатів.
У свою чергу Юрій Луценко заявив, що питання про винуватість або невинуватість Клюєва має вирішувати суд.
Сергій Соболєв з «Батьківщини» теж заявив, що суд має встановити істину, але подання ГПУ повинні бути підготовлені професійно і не повинні мати підстав бути оскарженими у судах.
«Наш сьогоднішній крок – це дача згоди, а далі ГПУ отримає можливість розслідувати справу, щоб ніхто не ховався за депутатським мандатом», - додав він.
У свою чергу Віктор Бондар, який виступав на комітеті і намагався затягнути процес розгляду, дав зрозуміти, що група «Відродження» не підтримає подання, і заявив, що це «є переслідування тих, хто незгодний з нинішньою владою». У свою чергу представник опозиційного блоку Нестор Шуфрич заявив, що депутатів втягують в корпоративні стосунки, і що це справа господарського суду, і при цьому зазначив, що підстав для зняття недоторканності з Клюєва немає. У свою чергу депутат Сергій Лещенко заявив, що передасть в ГПУ ще кілька журналістських розслідувань, щоб долучити їх до справи.
Водночас депутати не вважають, що екс-комбата Айдару потрібно заарештувати. Верховна Рада підтримала подання Генеральної прокуратури і дала згоду напритягнення до кримінальної відповідальності позафракційного народного депутата, екс-комбата Айдара Сергія Мельничука, - інформує Корреспондент.net.
За відповідне рішення на засіданні парламенту в середу проголосували 262 народних депутати.
Разом з тим, парламент не підтримав подання генпрокурора на затримання Мельничука, а також його арешт.
За відповідні подання проголосували тільки 32 і 16 народних депутатів, відповідно.
Коментарі
коментарів немає