Твори геніального українського композитора Володимира Івасюка у виконанні хору та оркестру Заслуженої академічної капели України «Трембіта» зазвучали зі сцени Волинського обласного академічного театру імені Тараса Шевченка. Зокрема такі хіти, як «Червона рута», «Водограй», «Я піду в далекі гори» і чимало інших, - повідомляє Інформаційне агентство Волинські новини.

До слова, захід став можливим за підтримки Фонду Ігоря Палиці «Новий Луцьк», який виділив 48 тисяч гривень на організаційні витрати та гонорари. Тож, саме завдяки цьому внеску волиняни матимуть можливість придбати квитки за доступними цінами і отримати насолоду від справжньої української пісні. Про це йшлося під час прес-конференції напередодні концерту.

Зі слів організаторів дійства, схожі концерти вже п’ятий рік відбуваються у день народження геніального композитора у Львові. Проте концертна програма, яку представили слухачам у стінах Волинського драмтеатру, є по-своєму унікальна, адже у Луцьку відбувається вперше.

Серед інших, твори легендарного українського митця і патріота для луцької публіки виконували лауреат багатьох всеукраїнських пісенних конкурсів, композитор, автор музичних проектів Тетяна Ціхоцька, співачка, володарка гран-прі міжнародного конкурсу імені Квітки Цісик Оксана Муха, незмінний учасник проекту «Івасюк», переможець «Голосу країни», співак та композитор Павло Табаков, співачка, композитор та поетеса Ірина Доля, скрипаль-віртуоз Мар’ян Ломага.

Одну з музикальних композицій, які прозвучали у цей вечір, присвятили аранжувальнику Руслану Мельнику, який дав нове дихання багатьом із творів Івасюка. На жаль, талановитого митця, як і Володимира Івасюка, вже немає з нами. У знак пам’яті і шани зал слухав пісню-присвяту стоячи, після чого вибухнув шквалом аплодисментів.

Довідково:

Володимир Михайлович Івасюк — український композитор і поет. Герой України (2009, посмертно). Один із основоположників української естрадної музики (поп-музики). Автор 107 пісень, 53 інструментальних творів, музики до кількох спектаклів. Професійний медик, скрипаль, чудово грав на фортепіано, віолончелі, гітарі, майстерно виконував свої пісні. Неординарний живописець.

18 травня 1979 року його тіло знайшли повішеним у Брюховицькому лісі під Львовом. Офіційна версія — самогубство - підлягала сумніву громадськості як 1979 року, так і тепер. Згідно з неофіційною версією, смерть Івасюка була вбивством, виконаним КДБ за наказом вищого керівництва СРСР. Похорон Володимира Івасюка 22 травня 1979 року у Львові перетворився на масову акцію протесту проти радянської влади.

Архіви цієї справи, що зберігаються в Москві, дотепер ані родичам, ані працівникам музею Івасюка не відкривають, посилаючись на гриф «таємно», можливо, тому, що ще живі багато учасників тих драматичних подій. Самі ж родичі Івасюка вважають, що Володимира вбили.

26 січня 2009 року Генеральна прокуратура України поновила давно закриту кримінальну справу про смерть Володимира Івасюка, але в листопаді 2012 року справу було закрито нібито через відсутність складу злочину.

12 червня 2014 року Генеральна прокуратура України знову поновила закриту кримінальну справу про смерть Володимира Івасюка. Вбитий «співробітниками» КГБ — заявив прокурор Львівщини Роман Федик в лютому 2015 року.