Депутати Луцької міської ради з групи «Новий Луцьк» Андрій Осіпов та Ігор Поліщук будуть домагатися в судовому порядку виключення гуртожитку з статутного фонду підприємства ПАТ «Електротермометрія» для того, аби його мешканці могли безоплатно приватизувати житло.

Про це стало відомо під час зустрічі народних обранців з жителями гуртожитку, - повідомляє Інформаційне агентство Волинські новини.

Гуртожиток, що на бульварі Дружби народів, 4 побудували ще у 70-ті роки під час забудови району ДПЗ. Квартири в ньому призначалися для працівників «Термометрії», а нині тут проживає 100 сімей. Як розповів Андрій Осіпов, під час приватизації державного підприємства в 90-ті роки, в його статутний фонд включили і гуртожиток, що суперечить чинному законодавству.

Мешканці вже намагались повернути собі гуртожиток у 2007 році. Тоді прокурор Луцька подав позов в інтересах жителів до адміністративного суду. Суд першої інстанції задовільнив його, після чого «Електротермометрія» подала апеляцію. В ході її розгляду, попереднє рішення суду скасували, а провадження закрили. Причиною цьому стала позиція суду в тому, що ця справа – не адміністративна, а господарська, адже йдеться про питання оскарження права власності на майно. Проте, зі слів Осіпова, ситуацію можна було дуже легко вирішити:

«Все що було потрібно – це подати такий самий новий позов, тільки написати його не в порярку адміністративного судочинства, а в порядку господарського. Зрозуміло, що прокурор, скоріше за все, був зацікавлений, а тому цього не зробив».

Мешканці гуртожитку пригадують, що напередодні виборів до Луцької міської ради допомогти у вирішенні питання обіцяв депутат Євген Ткачук. Мовляв, навіть ходив про щось домовлятися з власниками підприємства. Проте, за рік часу справа так і не зрушила з мертвої точки – житло працівникам заводу так і не вдалося повернути.

Аж через 8 років після першого суду мешканці гуртожитку звернулися з проханням про допомогу до комісії з дотримання прав людини Луцької міської ради, до якої і входять Андрій Осіпов та Ігор Поліщук. Під час виїзного засідання юрист підприємства переконував в тому, що «всі суди давно виграли», а також обіцяв надати необхідні документи. Проте, зі слів Андрія Осіпова, все це виявилось фарсом – жодних документів депутати не дочекались ні за тиждень, ні за три.

Депутат стверджує, що згідно з судовою практикою, яка склалась в Україні та конкретно в Луцьку, гуртожитки не можуть входити до статутних фондів акціонерних товариств – це однозначне рішення судової влади. Депутати з групи «Новий Луцьк», які є юристами за освітою, запропонували жителям гуртожитку скласти судовий позов.

«Ми з Ігорем Поліщуком підготуємо позов та виберемо серед вас 5-7 людей, які його підпишуть. І звернемось з цим позовом до Луцького міськрайонного суду щодо оскарження рішення Фонду держмайна від 1991 року про передачу в статутний фонд ПАТ «Електротермометрія» цього гуртожитку», - розповів Андрій Осіпов.

До слова, підприємство вже пропонувало людям приватизувати свої оселі. Проте, за ринковими цінами, а це – близько 500 доларів за 1 квадратний метр. Тобто, кожному жителю прийшлося б викласти від 8 до 10 тисяч доларів. Скасуванням рішення Фонду держмайна та повернення гуртожитка у законну власність міста Андрій Осіпов та Ігор Поліщук хочуть добитися того, щоб люди могли приватизувати житло безплатно.

Для більш ніж 250 жителів гуртожитку сума в 8-10 тисяч доларів (170 – 220 тисяч гривень) є непідйомною, адже на підприємстві, якому незаконно належить гуртожиток, місяцями боргують і без того мізерну зарплату. Нагадаємо, у грудні 2014 року працівників обурила заява голови облдержадміністрації Володимира Гунчика про те, що заборгованість по зарплаті працівникам ліквідована, тому люди зібрались на мітинг. Натомість, в грудні працівники говорили про те, що останнього разу бачили гроші лише за вересень, і то – частину.