У Німеччині 7 червня відкривається саміт «Великої сімки» (G7). Місце проведення - замок Ельмау у баварських Альпах на південь від Мюнхена. На запрошення канцлера ФРН Ангели Меркель там зберуться президенти США Барак Обама, Франції Франсуа Олланд, прем'єр-міністри Великобританії Девід Кемерон, Італії Маттео Ренці, Канади Стівен Харпер і Японії Сіндзо Абе, - пише ТСН.
Інститути ЄС представлятимуть голови Єврокомісії Жан-Клод Юнкер і Європейської ради Дональд Туск. У якості гостей до Ельмау запрошені керівники низки міжнародних організацій, серед них: генеральний секретар ООН Пан Гі Мун і директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард. З лідерами країн-учасниць «сімки» також зустрінуться представники керівництва Ефіопії, Ліберії, Нігерії, Сенегалу, Тунісу, ПАР, Іраку. До Німеччину ще вчора прибув прем'єр-міністр Японії, а сьогодні зранку прилетів Барак Обама
На саміті обговорять економіку, клімат і військові конфлікти
Представлений Берліном порядок денний саміту обширний. Одне з пріоритетних завдань для Меркель - захист навколишнього середовища і підготовка нової угоди, яка в перспективі має прийти на заміну Кіотському протоколу. Суттєву увагу буде приділено політиці безпеки та пошуку шляхів вирішення конфліктів. Сьогодні за робочою вечерею учасники саміту обговорять кризу в Україні, ситуацію на Близькому Сході, іранську ядерну програму і безпеку в Південно-Китайському морі.
Як повідомило журналістам джерело в уряді ФРН, країни-учасниці «Сімки» збираються обговорити питання підтримки Києва. «Однак на саміті не буде запропоновано нових механізмів надання допомоги або проведення конференцій країн-донорів», - зазначило джерело. За кілька днів до саміту стало відомо, що США будуть закликати до посилення санкцій проти Росії. Також сьогодні ЗМІ повідомили, що британський прем'єр має намір переконати учасників саміту G7 виступати єдиним фронтом проти Росії. Підсумки саміту «сімки» канцлер підіб'є на прес-конференції у понеділок, 8 червня. Зазначимо, що через анексію Криму в березні 2014 року Росію виключили з неформального клубу світових лідерів. Таким чином «вісімка» стала «сімкою».
Безпека і протести
Для забезпечення безпеки під час саміту у федеральній землі Баварія мобілізовані близько 20 тис. поліцейських. Небо в районі Ельмау патрулюватимуть 30 вертольотів. Крім того, введено вибірковий прикордонний контроль. З 2 червня поліція проводить перевірку автомобільних і залізничних перевезень У містечку Гарміш-Партенкірхен очікуються багатотисячні акції протесту. Протягом всієї суботи туди продовжували прибувати противники G7 - цивільні активісти, антиглобалісти, анархісти, прихильники лівої ідеології. Увечері 6 червня протести проти "Великої сімки" вже переросли у зіткнення з поліцією.
Коментарі
коментарів немає