У жодній загальноосвітній школі Волинської області немає автомата, натомість учні проходять допризовне навчання на дерев’яних макетах зброї та гранат, - повідомляє Інформаційне агентство Волинські новини.

Про низький рівень військово-патріотичного виховання під час засідання сесії Шацької РДА розповів командир третього запасного батальйону ДУК ПС Волинь Віталій Ковальчук, більш відомий за позивним друг Устим.

Він закликав обранців громади звернути увагу на запущеність рівня національної свідомості покоління майбутніх захисників країни та відновити заняття з ДПЮ у школах області.

«Є важливе питання, до якого треба готуватися і активного його відпрацьовувати разом. Воно досить просте, але й, водночас, і складне. Це питання військово-патріотичного виховання молоді. Ви не замислювались, чому ми виявились незахищеними цій державі, чому гинуть люди і чому наша армія малобоєздатна? Все просто: 24 роки підряд вбивали наш дух патріотизму. Більше того, «вбивали» таке поняття як людина та особистість. Це було знищено, а тепер нам усім разом потрібно це все відновлювати. Зокрема, варто розпочати з відновлення занять з ДПЮ в школах. Ми дійшли до того, коли у школах Волині немає жодного автомата, щоб навчити молодь їх збирати і розбирати, а якщо й є, то дерев’яний. Такий може кожен батько синові «вистругати», але це не та річ, яка може чогось навчити. І, якщо у 18 років ваших синів заберуть в армію, де гарантія, що вони не потраплять одразу на передову? Війна завтра ще не закінчиться. Ніхто задарма не віддасть нам Крим та Донбас. А тим часом там є багато людей, які хочуть жити в Україні й називати себе українцями. І наш обов’язок їх захистити. Також є й позиція держави – повернути ці території назад», - наголосив боєць.

Він зауважив, що останнім часом волинські добровольці часто проводять зустрічі з школярами та студентами, й це виявилось дуже ефективним методом з питань формування патріотизму та національної свідомості.

Окрім цього, протягом року функціонує табір з військової підготовки для молоді, що знаходиться неподалік від Луцька.

«Майже кожні вихідні там проводять заняття. Всі стараються, всім подобається. Ті хлопці, які пройдуть період навчання, точно знатимуть, як користуватися й гранатою, й автоматом та бути справжнім українським націоналістом та патріотом. Ви є депутати, обрані люди, тож будьте прикладом в суспільстві. Якби не добровольці, то невідомо, де б сьогодні був ворог», - звернувся друг Устим до волинських обранців громади, на що ті, своєю чергою, пообіцяли відреагувати.

Однак, за станом на сьогодні питання військової підготовки майбутніх захисників країни у школах і досі залишається відкритим.