Укрзалізниця відмовилась від утримання Ковельської залізничної лікарні, тож тепер вона проходить процедуру переведення у комунальну власність. Таким чином, персонал медустанови побоюється скорочення під час реструктуризації.

Обговорити проблеми пов’язані із реструктуризацією зібрались Ковельський міський голова Олег Кіндер, начальник управління охорони здоров’я Волинської облдержадміністрації Ігор Ващенюк, заступник головного лікаря Ковельської залізничної лікарні Наталія Віслогузова, начальник фінансового управління Волинської ОДА Ігор Никитюк і голова Волинської обласної державної адміністрації Володимир Гунчик.

Ігор Ващенюк розповів, що залишати лікарню в тому вигляді в якому вона зараз є немає потреби, адже «на 10 000 населення Ковельський район і без того має дуже потужну медичну сферу». На думку начальника управління охорони здоров’я на базі цієї лікарні потрібно зробити хоспіс і амбулаторію. Відповідні документи – положення і статути, Ігор Ващенюк вже готує. На його думку хоспіс має бути на 50 ліжок. До нової структури планують залучити 80 колишніх працівників. На базі поліклінічної служби планують зробити амбулаторію для обслуговування одного з районів Ковеля. Там буде задіяно 58 працівників старого складу медичного персоналу. Всього Ковельська залізнична лікарня на сьогодні має 262 працівники, а це означає, що частина персоналу все ж потрапить під скорочення. Проте Ігор Ващенюк пообіцяв знайти роботу більшості працівників, особливо спеціалістам вузького профілю.

Головний медик області запевнив голову ВОДА, що всі спроби проводити реструктуризацію зустрічають опір.

«Рішення повинен прийняти власник. Власник на сьогоднішній день це мінінфраструктура, і вони ніяких рішень приймати не хочуть. Навіть не реагують на наші звернення щодо заборгованості, яка в них є за минулий рік - 220 тисяч», - зауважив Ващенюк.

Голова Волинської ОДА Володимир Гунчик попросив начальника управління охорони здоров’я проводити реструктуризацію лікарні й надалі.

«Не чекайте ніяких прав власності! Це буде моя проблема. Лікарня розділилася на дві частини, сама лікарня іде під хоспіс, поліклінічне відділення ми віддаємо місту. Процедурні питання пов’язані із розподілом власності ми вирішимо тоді, коли це буде передано на баланс обласної комунальної власності» - наголосив Володимир Гунчик.

Він також доповів, що Ковельська залізнична лікарня передається в обласну комунальну власність. Відповідні документи знаходяться на погодженні в останній інстанції міністерства економіки, та Кабінету Міністрів України.

Міський голова Ковеля Олег Кіндер розповів, що міською радою була створена робоча група для вивчення стану об’єкта та інвентаризації майна. Проте в. о. головного лікаря відмовилась надавати інформацію по інвентаризації. Натомість лікарня почала активно списувати своє медичне обладнання.

Почувши про це Володимир Гунчик дав розпорядження залучити до перевірки фінансову інспекцію і правоохоронні структури.

Олег Кіндер розповів, що попросив головного лікаря організувати зустріч з колективом, аби пояснити працівникам лікарні ситуацію. Проте він почув відповідь, що зустріч вже відбувалась на день депутата, і повторна зустріч з працівниками міської влади є недоцільною. До того ж головний лікар довів до відома міського голови, що всі питання функціонування закладу вирішує голова Волинської ОДА та міністерство інфраструктури.

Тобто Ковельського міського голову просто не допустили до реорганізації лікарні, пославшись на те, що це ніби не в його компетенції.

Проте зустріч із колективом лікарні такі відбулась - 30 працівників прийшли на сесію Ковельської міської ради вимагати від влади залишити у спокої залізничну лікарню. Сам Олег Кіндер вважає такий візит передвиборчим кроком своїх опонентів. Мовляв, «деякі» політичні сили користуються поганою поінформованістю працівників лікарні.

Виступ заступника головного лікаря Ковельської залізничної лікарні Наталії Віслогузової був коротким і змістовним: - «Я за всі пропозиції, які облдержадміністрація і міська рада пропонує. Єдине, що у мене немає жодного розпорядчого документа, аби проводити реорганізацію, чи скорочення, чи переведення в хоспіс».

Володимир Гунчик пообіцяв, що всі потрібні документи надасть вже сьогодні.

В той же час, головний бухгалтер Залізничної лікарні пояснила чому з балансу лікарні «активно» списувалось майно та обладнання. За її словами майно лікарні «берегли як могли», але все ж воно застаріло, і навряд чи новостворені амбулаторія і хоспіс приймуть собі на баланс «зламані стільці».

Проте Володимир Гунчик попросив головного бухгалтера лікарні не чіпати поламані стільці. Він розповів, що буде проведено аудит за результатами якого будуть прийняті відповідні рішення стосовно всього майна. В той же час губернатор пригрозив, що у разі, якщо хтось буде заважати проводити реорганізацію він вдасться до більш жорстких дій.