Україна і Грузія будуть членами НАТО. Поки Альянс не має змоги прямо захистити Україну від збройної агресії Росії, він повинен забезпечити Києву підтримку в оборонній сфері.

Про це йдеться у резолюції ЄП щодо військово-стратегічної ситуації у басейні Чорного моря, що склалася після російської анексії Криму, - інформує «Преса України».

Європарламент «закликає держави-члени ЄС, як і раніше бути твердими і єдиними у своїй прихильності узгодженим санкціям проти Росії, за рахунок заморожування усього військового та військово-технічного співробітництва та анулювати контракти, наприклад на поставку РФ «Містралей» - класу десантних кораблів», - йдеться в документі.

Крім того євродепутати виразили тверду впевненість у тому, що Україна і Грузія стануть членами НАТО.

«Нагадуємо, що хоча 2008 року Грузія і Україна не отримали заяв про приєднання до ПДЧ (плану дій щодо членства, - ред.), однак на саміті НАТО в Бухаресті було заявлено, що Грузія і Україна стануть членами Альянсу;

Відзначимо, що після серпневої війни 2008 року в Грузії і незаконної анексії Криму 2014, Росія територіально покалічила дві країни, позбавивши їх права на членство в НАТО; вважаємо, що, не будучи в змозі захистити їх безпосередньо, НАТО має моральне зобов'язання підтримки Грузії і України засобами самозахисту», - зазначили євродепутати.

Резолюція передбачає продовження і навіть можливе посилення санкцій проти РФ, якщо «Росія не в повній мірі реалізує мінські угоди про припинення вогню і продовжить дестабілізацію ситуації в Східній Україні і незаконну анексію Криму».