На Волині судили чоловіка, бо позичив авто. Як наслідок водій і троє пасажирів загинули, так як разом з позиченою автівкою пішли на дно річки, - пише Волинська газета.

Нагадаємо, в ніч 5 квітня на понеділок 6-го у Волинській області сталася ДТП, яка забрала життя чотирьох людей.

У кількох рядках кримінальної справи зазначили: «Неповнолітній (…) керуючи автомобілем марки «ВАЗ – 2104», який знаходився у технічно справному стані, в селі Боровичі Маневицького району Волинської області, рухаючись на вулиці Набережній, неподалік будинку №103, проявив безпечність та неуважність, не вибрав безпечну швидкість руху при виконанні маневру повороту праворуч, унаслідок чого не впорався з керуванням, виїхав на ліве відносно руху транспортного засобу узбіччя, з’їхав у річку Стир та перекинувся. У результаті дорожньо-транспортної пригоди, згідно з висновками судово-медичних експертиз від 23 квітня 2015 року, водій автомобіля і три пасажири (…) померли на місці пригоди внаслідок механічної асфіксії, яка розвинулася в результаті утоплення у воді».

Коли фактичний власник авто (мешканець села Боровичі, - ред.) почув про наслідки своєї безпечності, мабуть, і подумати не міг, що саме він стане крайнім у жахливому випадку.

Одначе, Кримінальний кодекс України чітко визначає ті обов’язки, що покладаються на законного користувача транспортного засобу. І серед іншого там категорично забороняється давати своє авто людині, яка не має водійських прав чи перебуває у стані алкогольного сп’яніння. Бо такі дії згодом можуть спричини тяжкі наслідки і стати підставою для притягнення до відповідальності навіть того, хто не брав участі у поїздці, а просто дозволив проїхатися своєю машиною.

На жаль, так воно і сталося. Перед Пасхою утоплеників поховали. А перед Трійцею в Маневичах відбувся суд, де обвинуваченим у кримінальній справі став багатодітний батько, який є законним користувачем «Жигулів».

Під час слухання справи найближчі родичі загиблих сказали, що не мають претензій до обвинуваченого. Тому в питанні про міру покарання покладаються на думку суду.

Сам обвинувачений теж не став заперечувати своєї вини у трагедії. Щиро розкаявся і сприяв у розкритті злочину. Односельці теж дали обвинуваченому хорошу характеристику. І тільки випита злощасного вечора горілка знову зробила свою чорну справу, ставши обтяжуючим фактором під час винесення обвинувального вироку.

Отож, мешканця села Боровичі таки визнали винним у кримінальному злочині. Згідно зі статтею 287 Кримінального кодексу, чоловіку призначили покарання у вигляді трьох років тюрми без позбавлення права керувати транспортним засобом. Але, зрештою, вирішили, що обвинувачений не несе жодної небезпеки для суспільства, його виправлення цілком можливе без ізоляції. А якщо так, то три роки в’язниці чоловіку замінили на два роки іспитового строку.