Судові засідання, які проходять у Володимир-Волинському міському суді розглядають звинувачення 22-х бійців колишньої 51-ї ОМБР у справі про відмову від несення обов’язків військової служби (ст. 409 ККУ). У зал засідань 12-го червня не з’явився колишній військовослужбовець Соя із Тернопільської області. Хоча більшість адвокатів висловила точку зору, що розглядати попередньо справу без участі одного із обвинувачених можна, однак суддя вирішив засідання перенести, - пише БУГ.
Отже, на засіданні суду 12-го червня правозахисники подали клопотання, ордери та інші необхідні документи на заміну адвокатів Центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги міста Запоріжжя на адвокатів, яких обрали собі бійці.
Ця процедура була необхідна, оскільки правозахисники, які брали участь у досудовому розслідуванні не виявили бажання їздити на судові засідання у Володимир-Волинський.
А так як розгляд справи чи призначення адвоката військовослужбовцю без його присутності – не коректно, суддя прийняв рішення перенести судове засідання на 10-те липня, на 11:00. Правозахисник вважає, що чоловік до того часу видужає.
Василь Нагорний – адвокат – запевнив представників ЗМІ,що дана процедура – необхідність, а не затягування справи. Його київський колега повідомив ЗМІ, що відмова вояків визнати себе винними тягне за собою судовий прецедент. «Такого ще в практиці України не було. В нас ще не має судової практики як вирішувати таке питання. Досі усі визнавали себе винними та отримували вироки», – сказав адвокат.
Після 20-хвилинної перерви суддя Канівець прийняв усі клопотання по заміні правозахисників та переніс засідання у зв’язку із відсутністю одного із підозрюваних.
Досить спекотно було під стінами суди, де свою підтримку воїнам висловлювали активісти із Луцька, Володимира-Волинського, Нововолинська. Військового прокурора громадськість замкнула у тісне кільце, звинувачуючи у тому, що триває суд над героями. Люди скандували: «Прокурора в берці і в АТО», а також закликали судити генералів, які керували у той час.
Адвокати на порозі суду ділилися враженнями та думками. Анатолій Башловка, адвокат, активіст із міста Києва розповів, що при першій хвилі мобілізації усі хлопці вважалися «добровільно мобілізованими», а ще у їхніх військових квитках досі не існує запису про поставлене бойове завдання. Більше того, адвокати кажуть, що у генеральному штабі досі їм не видали Наказ про бойове завдання, який вони ніби то саботували. «Його просто не існує!», – переконаний пан Башловка.
Правозахисники націлені на перемогу та прогнозують виправдальний вирок та зняття обвинувачень із бійців.
До речі, 11-го червня воїну колишньої 51-ої ОМБР Ігорю Головію було вручено посвідчення учасника бойових дій. За ним закріплені усі належні пільги та виплати. В коридорах суду присутні дивуються з логіки урядовців – судять як злодіїв, нагороджують та присвоюють статуси як героям.
Хлопці подали скаргу до Європейського суду. Представник секретаріату Уповноваженого з прав людини Юрій Матвійко, каже, що дана установа скаже свої вагоме слово у цій справі. На даний момент пан Матвійко запевняє, що суд проходить з дотриманням усіх прав і свобод людини і громадянина.
Коментарі
Петро
13.06.2015 06:35:34
Де покарані нерадиві командири ?
1234566
14.06.2015 11:12:29
Слава Богу, ЩО ЯКА ДЕРЖАВА - ТАКИЙ І СУД. Тобто є надія, що невинних хлопців не засудять.