Лише за електроенергію Волинь боргує 57 мільйонів гривень, тоді як претензійна робота загалом за всі несплачені комунальні послуги ведеться лише на суму 29 мільйонів гривень. Про це стало відомо 16 червня під час засідання антикризового штабу в облдержадміністрації, - пише Волинський інформаційний портал.

Під час наради підняли питання про необхідність активізувати роботу щодо боржників, які систематично не платять за спожиті енергоносії та комунальні послуги. Голова ОДА Володимир Гунчик зазначив, що цього року досить категоричною є позиція постачальників енергоресурсів: якщо не буде коштів – будуть відключення.

Тож очільник області порадив звернутися до правоохоронних органів, виконавчої служби, аби посилити претензійну роботу, а також – щоб було виконання рішень судів. «Інакше буде заборгованість. І не зможемо пояснити постачальникам нашу потребу у енергоресурсах», – наголосив Володимир Гунчик.

Власне, перший заступник голови ОДА Сергій Кудрявцев розповів, що подали 24 тисячі претензій на 29 мільйонів гривень. Направили до виконавчої служби документів про стягнення з боржників на суму 5,2 мільйона гривень. Отримано було лише 1,7 мільона.

Почувши ці цифри, Володимир Гунчик зазначив, що заборгованість області лише за електроенергію сягає понад 57 мільйонів гривень. Тож, знову ж таки, згадав про виконавчу службу. «Нового начальника юстиції запустимо у конкретну роботу», – зазначив голова ОДА.

До речі, в Луцьку з цією метою в під’їздах вивішували списки найбільших боржників. Міський голова Микола Романюк розповів, що потім було багато скарг, що стосувалися порушення законодавства про захист персональних даних.

«Але люди розуміють, і самі між собою спілкуються, роблять зауваження сусідам, які не розраховуються за комунальні послуги», – зазначив градоначальник.

«Зимою, якщо буде гаряча вода, то скарги припиняться», – додав свою репліку голова ОДА.