Відбулося засідання антикризового енергетичного штабу під керівництвом голови облдержадміністрації Володимира Гунчика, - йдеться на сайті Волинської ОДА.
– У минулому році антикризовий штаб спрацював досить успішно, було вирішено багато проблемних питань, ми змогли напрацювати конкретну систему дій та не допустити екстрених ситуацій, – зауважив на початку засідання Володимир Петрович. – Головним нашим завданням у цьому році є вивчення проблемних питань за підсумками опалювального сезону 2014-2015 років.
Також голова облдержадміністрації окреслив головні завдання, над якими й працюватимуть члени антикризового енергетичного штабу:
– Перше завдання – це вивчення стану розрахунків за спожиті енергоносії. Ми маємо проаналізувати стан справ із розрахунками за енергоносії в області, підготувати пропозиції, з якими будемо звертатися до Міністерства енергетики, Адміністрації Президента, Кабінету Міністрів України, для ініціювання змін до законодавчої бази. На жаль в області недуже втішна ситуація із показниками надання житлових субсидій: зі 100 % населення, хто має право на отримання субсидії, відповідну пільгу дістало тільки 5 %. Можливо є питання, про які ми не знаємо, можливо є проблеми, чи є потреба у спрощенні отримання субсидій. Все це потрібно проаналізувати.
Наразі ж питання надання субсидій – одне з головних завдань. Від цього залежить стан розрахунків за спожиті енергоносії й енергетична безпека загалом. Тому голова облдержадміністрації дав доручення фахівцям департаменту соціального захисту облдержадміністрації проаналізувати ситуацію із наданням субсидій в розрізі міст та районів та посилити інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення щодо оформлення державної допомоги.
Друге завдання, яке окреслив голова облдержадміністрації, – посилення роботи з боржниками щодо оплати житлово-комунальних послуг. Зокрема у інформаційному плані.
Перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Кудрявцев розповів про стан розрахунків за спожиті енергоносії. Найвищий рівень оплати за житлово-комунальні послуги спостерігався у Ратнівському, Старовижівському, Локачинському, Горохівському та Рожищенському районах та м. Володимирі-Волинському, найнижчий – у Володимир-Волинському, Любомльському, Любешівському, Луцькому, Іваничівському районах та м.Луцьку.
Наступним, не менш важливим питанням, яке входить до компетенції антикризового штабу, – підготовка до зими.
- У цьому плані вже потрібно активізувати роботу, пов’язану з заміною газових котлів на твердопаливні, проаналізувати наявність паливної бази, яка є на території області, – деталізував Володимир Гунчик. – Нам потрібно зрозуміти наскільки наші споживачі готові до використання базових паливних ресурсів. Разом із цим потрібно не зупиняти роботу щодо впровадження енергозберігаючих технологій. Окремо слід звернути увагу на підготовку доріг до зимового періоду. Варто розробити дорожню карту розгортання оперативних аварійних пунктів при створенні заторів у зв’язку із сніговими заметами.
Підводячи риску, голова облдержадміністрації дав доручення щодо створення обласної комісії з підготовки до опалювального сезону 2015-2016 років. До складу комісії повинні увійти представники всіх районів та міст, а також члени антикризового енергетичного штабу. Крім того, було дано відповідні доручення щодо активізації роботи по наданню житлових субсидій, відновленню практики роботи виїзних мобільних офісів.
Коментарі
коментарів немає