Депутатам Волинської облради пропонують на наступній сесії схвалити проект перспективного плану формування територій громад Волинської області. Переділ може відбутися в рамках адміністративно-територіальної реформи та децентралізації, яку обіцяє уряд.
Про те, як саме хочуть «переділити» область, йдеться у проекті рішення ради, винесеному на наступну сесію, - пише Волинське агентство розслідувань.
У Володимир-Волинському районі хочуть зробити 6 територіальних громад із центрами в Березовичах, Володимирі-Волинському, Заріччі, Зимному, Овадному, та Устилузі.
У Горохівському районі хочуть 7 територіальних громад із центрами в Берестечку, Горохові, Мар’янівці, Мирному , Підбереззі, Сенкевичівці та Шклині.
У Іваничівському районі ‒ 5 територіальних громад із центрами в Іваничах, Литовежі, Нововолинську, Павлівці та Поромові.
У Камінь-Каширському районі ‒ 5 громад із центрами в Бузаках, Камені-Каширському, Пнівному, Полицях та Сошичному.
У Ківерцівському районі ‒ 5 громад із центрами у Дерно, Ківерцях, Олиці, Тростянці та Цумані.
У Ковельському районі ‒ 8 громад із центрами у Білині, Велицьку, Голобах, Дубовому, Любитові, Люблинці, Поворську. Восьмим буде місто Ковель.
У Локачинському районі хочуть 3 громади із центрами у Локачах, Затурцях та Привітному.
У Луцькому районі ‒ 8 громад із центрами в Боратині, Гіркій Полонці, Заборолі, Липинах, Маяках, Підгайцях та Торчині. Восьма громада – місто Луцьк.
У Любешівському районі ‒ 2 громади із центрами у Ветлах та Любешові.
У Любомльському районі ‒ 3 громади із центрами у Головному, Гущі та Любомлі.
У Маневицькому районі ‒ 2 громади із центрами у Маневичах та Колках.
У Ратнівському рйаоні ‒ 3 громади із центрами у Заболотті, Ратному та Самарах.
У Рожищенському районі ‒ 4 громади із центрами у Доросині, Копачівці, Переспі та Рожищі.
У Старовижівському районі ‒ одну громаду із центром у Старій Вижівці.
У Турійському районі ‒ 3 громади із центрами у Купичеві, Лукові та Турійську.
У Шацькому районі хочуть одну громаду із центром у Шацьку.
Межі громад на карті:
Коментарі
волинянам
19.06.2015 13:46:32
ото пархомюк напланував?????????
юридичне управління ВР НАПИСАЛО
19.06.2015 14:00:39
підготовлені після громадського обговорення спільною робочою групою «остаточні редакції проектів рішень щодо добровільного об’єднання територіальних громад» вносяться відповідними головами на розгляд сільських, селищних, міських рад для прийняття ними «рішення про схвалення остаточної редакції проекту рішення щодо добровільного об’єднання територіальних громад» (частина друга статті 7 проекту). «Схвалені» таким чином відповідною радою «проекти рішень щодо добровільного об’єднання територіальних громад» подаються на перевірку Раді міністрів Автономної Республіки Крим чи обласній державній адміністрації «для надання висновку щодо відповідності цього проекту Конституції і законам України» та «затвердження» його постановою Ради міністрів Автономної Республіки Крим чи розпорядженням голови обласної державної адміністрації, або ж – «у разі встановлення невідповідності проекту рішення щодо добровільного об’єднання територіальних громад Конституції та законам України Рада міністрів Автономної Республіки Крим» - повернення його «на доопрацювання у порядку, встановленому цим Законом». Ні Конституція України, ні закони України не передбачають можливість здійснення превентивного контролю (перевірки, експертизи тощо) проектів рішень органів місцевого самоврядування чи їх посадових осіб з боку органів виконавчої влади та затвердження ними таких проектів. Відтак стаття 7 проекту в цій частині не узгоджується із статтями 124 та 144 Конституції України, згідно з якими органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обов’язковими до виконання на відповідній території, а у випадку їх невідповідності Конституції чи законам України у встановленому цими статтями порядку оскаржуються до суду. До того ж, законопроект не містить порядку повернення на доопрацювання зазначених проектів рішень;