До статуту територіальної громади міста Луцька необхідно вносити зміни, які забезпечили б можливість участі територіальної громади в управлінні міста. У цьому переконані обранці з депутатської групи «Новий Луцьк» Ігор Поліщук та Андрій Осіпов.

Зокрема, вже на чергову сесію міської ради обранці підготували відповідний проект рішення, який в певній мірі спростить механізм проведення громадських слухань та прийняття місцевих ініціатив.

«Наш міський голова Микола Романюк вважає, що громадські слухання мають торкатись загального кола лучан, а не окремої групи людей. Відповідно, в статуті територіальної громади Луцька прописано, що для скликання громадських слухань необхідно зібрати щонайменше 500 підписів», - повідомив депутат міської ради від групи «Новий Луцьк» Ігор Поліщук.

«В той же час, в нас є питання які треба обговорювати з громадою, однак на місці підняття проблеми де мешкає в будинку не більше сотні людей – зібрати півтисячі підписів – просто не реально. Тож на нашу думку необхідно в статуті прописати умову, що для проведення громадських слухань повинно вистачати і 100 підписів», - зауважив голова депутатської групи «Новий Луцьк» Андрій Осіпов.

За його словами, попередній варіант статуту територіальної громади міста Луцька, який готував Андрій Козюра, має низку недоліків. Та ж сама проблема стосується і прийняття місцевих ініціатив, коли невелика кількість людей, маючи спільну ідею, не має можливості затвердити її і винести як власну пропозицію, а в подальшому і як окремий проект рішення на сесію Луцької міської ради.

«Міському голові не вигідно, аби громадськість висловлювала свою думку в законному порядку  і мала вплив на владу», - резюмував Андрій Осіпов.