Розмір субсидій та їх призначення другий день поспіль обговорюють на оперативних нарадах у Володимир-Волинській райдержадміністрації та міській раді. Державна дотація на комунальні послуги у місті, зі слів Петра Саганюка – мера міста – не перевищила наразі 87 гривень. Район хоч і не подав дані про розміри нарахувань, однак очільник управління соціального захисту населення Наталія Голюк сказала, що основні проблеми із житловими субсидіями – це не налагоджена комп’ютерна система їхнього обрахунку, - інформує БУГ.

Не так сталося, як обіцялося – такий висновок напрошується, коли починаєш досліджувати тему розміру і системи призначення державних житлових субсидій. Вже не вперше на нарадах в райдержадміністрації начальник управління соцзахисту Наталія Голюк озвучує проблему із роботою комп’ютерної єдиної програми, яка і мала би спростити систему збору довідок для населення. Однак, програма просто не працюючу, не апробовані і не доведена від теорії до практики.

«Наразі найбільша проблема із підтягуванням даних із бази даних ПАТ «Волиньгаз». Саме через такий стан речей ми розглядаємо одиниці, а не десятки справ в день. До нас приїжджали із області спеціалісти, ніби почала в кінці дня програма функціонувати, а потім знову щось зависло», – доповідала голові РДА Голюк.

Інші не втішні моменти підняв сьогодні на апаратній нараді міський голова Володимира-Волинського Петро Саганюк. Зокрема, його турбує той момент, що процент розглянутих і призначених субсидій в місті дуже низький, а суми житлової допомоги – мізерні.

«Із 2000 містян ви обробили всього 168 справ! А суми призначених субсидій просто смішні. В середньому по місту – 87 гривень! Це хіба допоможе сімейному бюджету? Для прикладу в цей період минулого року така середня сума становила 162 гривні. Це при значно нижчих цінах на газ», – зазначив Саганюк.

І хоча відділ соцзахисту втішає, що із початком опалювального сезону сума субсидії збільшиться, однак наразі це не втішає. «Люди просто втратили довіру, ніхто таких Драконових сум за комунальні послуги не витягне», – ділилися мешканці Володимира-Волинського біля будівлі соцбезу.

Наразі Кабінет Міністрів України видав розпорядження про встановлення лічильників на тепло в кожному багатоповерховому будинку. «Це урядова програма «Лічільник», вона обов’язкова до виконання. Лічильники ставити потрібно, щоб не переплачували люди за невикористане чи неналежно подане тепло», – зазначив міський голова.

Також, у місті обговорюють пропозицію перевести ще ряд котелень на тверде паливо за рахунок інвесторів, передавши котельні підприємцям в оренду. «Голова ОДА вимагає, аби вартість 1-ї гігакалорії не перевищувала 930-ть гривень, а вона на сьогодні вартує 1700 гривень. І якось треба виходити із ситуації. Ніхто газові, існуючі котли не буде демонтувати, однак треба обговорити і прорахувати усі доступні варіанти здешевлення опалення для населення. А те, що Незалежна профспілка тепловиків і разом з їхнім директором Жуком шуму з нічого наробила – то ви поцікавтесь, яка в них зарплата. І тоді все зрозумієте. А думати треба про громаду усього міста», – пояснив ситуацію мер.