Мажори-призовники хизуються своїм легким життям, займаються бізнесом і полюбляють батьківщину з-за кордону. Тому Україну захищають діти робітників і селян. Журналісти «Дістало!» дізналися усе про вибірковість призову, - пишуть Факти.

Про те, що запрошення до військкомату – це не путівка прямо на фронт, а часто лише уточнення даних, знають не всі. Тому і бояться таких викликів. Але каста недоторканних обурює не на жарт: з «VIP-батальйону» зовсім рвуться на передову. І зрозуміло чому. Нащадок Харківського очільника пана Кернеса Родіон охоче позує в соцмережах зі зброєю. Може разом із повісткою його захоплення іграшками справжніх чоловіків знайшло б прикладне втілення на фронті? Антон Гонтарев, син голови Національного банку, який полюбляє хлюпатися в басейні, наповненому вином, розширив би світогляд у водоймах під Маріуполем. Або сини нинішнього опозиціонера Нестора Шуфрича, чи колишнього президента Віктора Ющенка. Здебільшого, нащадкам багатих і відомих родин не до візитів у зону АТО. VIP- призовники в Україні синами депутатів і мільярдерів не обмежуються. «Батальйон-мажор» – всюди, де татусі, мами і друзі друзів вміють відмазати і порішати. Простіше уникнути чи відмазатися від призову молодим чиновникам. Ще легше – якщо це службовець крутого відомства.

Статистика мобілізованих співробітників міністерств великими цифрами не вражає. Мінрегіонбуд: повістки отримали дев’ять чоловіків, один із яких – заступник міністра. Мінохорони здоров’я: четверо працівників, серед них помічник міністра. Мінсоцполітики та Міністерство культури: виклик від воєнкома взяли по одному співробітнику. МЗС – призвано шістьох працівників. У Міністерстві молоді та спорту відмовилися назвати число мобілізованих. А от у Верховній раді та Генеральній прокуратурі цифри про кількість добровольців, або тих, хто отримав повістку – таємниця…

ВІДЕО МОЖНА ПЕРЕГЛЯНУТИ ТУТ