Вчора у парламенті було зареєстровано відповідний законопроект. Цим документом представники Комуністичної партії України пропонують внести зміни до Кримінального кодексу. Вони стосуватимуться встановлення відповідальності за посягання на історичну пам’ять відносно подій Великої Вітчизняної війни, зокрема, за заперечення вироку Міжнародного військового трибуналу у Нюрнбернзі.

„Переоцінка рішень міжнародного трибуналу у формі схвалення завойовницької політики нацизму, заперечення фактів злочинів нацизму на окупованих територіях, або оголошення злочинними дій антигітлерівської коаліції з опору агресору є, враховуючи викладене, міжнародним злочином. Такий висновок випливає із статті 107 Статуту ООН, що підтверджує особливу суспільну небезпеку злочинів, скоєних у роки Великої Вітчизняної війни, а отже, і спроб реабілітувати, спотворити чи виправдати вчинені в той період злочини”, - наводить слова автора документа Петра Симоненка прес-служба КПУ

„Оскільки, в міжнародних документах (Берлінська декларація про поразку Німеччини від 2 серпня 1945 року, Статут Нюрнберзького трибуналу тощо) чітко визначені як країни антигітлерівської коаліції, так і країни, які виступали на боці агресора, і підтверджено факт захисту країнами антигітлерівської коаліції принципів підтримки миру і безпеки, оцінка дій антигітлерівської коаліції в період Великої Вітчизняної війни не може заперечуватися в будь-якій формі”, - впевнений головний комуніст країни. 

„Країни, які визнають ворожими дії країн антигітлерівської коаліції у Великій Вітчизняній війні відносно себе, фактично ставлять себе в становище союзників нацизму. Таким чином, дії, які заперечують злочинність нацистського режиму, факти скоєння ним воєнних злочинів, злочинів проти миру, безпеки людства, геноциду тощо, або дії, які виправдовують осіб, визнаних винними Нюрнберзьким процесом є такими, що суперечать міжнародному праву, суспільно небезпечними саме як міжнародні злочини”, - зазначив автор документу.