Батько двох дітей та опікун своїх батьків-інвалідів Павло Середюк, якого минулого року мобілізували, відмовився їхати на Схід України і через це потрапив на лаву підсудних. Чоловік уже двічі пройшов усі кола судової тяганини і зрештою довів, що його відмова не є приводом для притягнення його до кримінальної відповідальності.
Нагадаємо, що Павла Середюка звинувачують у тому, що він не виконав наказ командира про відбуття для проходження навчання до полігону «Широкий Лан», що на Миколаївщині.
У судовому засіданні чоловік розповідав про те, що у період мобілізації о 01.00 ночі до нього зателефонував сільський голова села Щедригір Ратнівського району і наказав о 06.00 годині ранку з’явитися у військкомат, що в подальшому і зробив Павло Середюк.
Після цього попри те, що повістка Павлу Середюку не приходила – його направили до військової частини. Призваний Середюк увесь час говорив командуванню про те, що він доглядає батьків інвалідів, має двох дітей та вагітну дружину.
Проте Павла Середюка таки лишили у військовій частині. Через це у його дружини стався викидень.
Один із командирів ніби то пообіцяв Середюку, що його повернуть додому і він може не виконувати накази командування, однак 18 червня на плацу військової частини Павло Середюк почув своє прізвище у списку тих, хто мав їхати на полігон «Широкий лан» на Миколаївщині.
У суді чоловік розповідав, що спочатку весь особовий склад вишикували на плацу на «перекличку», і лише згодом військових вишикували вдруге і наказали сідати в автобус. Тим, хто не захотів їхати наказали повернутися до військової частини та написати рапорт.
Захисник обвинуваченого Василь Нагорний і в суді І інстанції, і в Апеляційному суді намагався довести, що на момент другої хвилі мобілізації діяла норма Закону про те, що від військової служби звільняються особи, які доглядають чи то дітей, чи то батьків. Однак командування комісаріату не взяло це до уваги.
На судовому засіданні у Апеляційному суді Павло Середюк вкотре переконував, що готовий служити та захищати країну, якби не батьки.
«Я готовий служити, я готовий поїхати на Схід, але куди я подіну батьків?»,- зі сльозами на очах переконує Павло Середюк.
Зрештою, колегія суддів Апеляційного суду Волинської області під головування Лідії Хлапук ухвалила вирок І інстанції скасувати, а справу відправити на новий судовий розгляд у зв’язку з неповним дослідженням матеріалів справи.
Тож судова тяганина, по ще одному заручнику «дикої мобілізації» продовжилася.
Згодом Володимир-Волинський міський суд таки звільнив Павла Середюка від кримінальної відповідальності, у зв’язку з тим, що в обвинуваченого на час вчинення так званого злочину, були складні сімейні обставини.
Втім і це ще не все – прокурор відділу військової прокуратури Західного регіону подав апеляційну скаргу на вирок суду, якою хотів довести, що Павло Середюк і досі є суспільно-небезпечним.
У суді старший прокурор відділу військової прокуратури Західного регіону намагався переконати колегію суддів Апеляційного суду Волинської області в тому, що вчинок Павла Середюка є найбільш зухвалою формою непокори військовому командуванню, і за це чоловік повинен понести покарння згідно кримінального кодексу.
Втім захисник обвинуваченого Василь Нагорний і сам Павло Середюк вказували на те, що чоловік мав усі підстави і навіть законні, для того, аби не їхати в зону АТО. Мовляв, згідно Указу Президента України Павло Середюк підпадає під категорію людей, яких звільняють від мобілізації.
Тож колегія суддів під головуванням Галини Силки ухвалила апеляцію прокурора залишити без задоволення, а вирок Володимир-Волинського міського суду про звільнення Павла Середюка від кримінальної відповідальності – без змін.
Коментарі
судьи с народом
02.07.2015 13:56:37
а прокуроров в ато