Луцька міська рада разом із міською прокуратурою взялася повертати в комунальну власність секцію скандального гуртожитку, що по вулиці Сагайдачного, 1, яка наразі перебуває у приватних руках.
Історія ця тягнеться уже кілька років поспіль.
Ще у 1993 році гуртожитки були у власності тресту «Волиньрембуд», де усі працівники підприємства отримали по кілька квадратних метрів, хоча й не у приватну власність. У 1994 році «Волиньрембуд» приватизував будівлю та ввів її у статутний фонд.
Однак через кілька років «Волиньрембуд» взяв кредит у компанії «Лізинг нерухомість», а гуртожиток віддав під заставу.
Зрештою будівельний трест збанкрутував, а фінансова компанія «Лізинг нерухомість» віддала частину гуртожитку ПАТ «Волиньобленерго» за рахунок боргів.
Відносно цього є відповідне судове рішення, на підставі якого кілька секцій гуртожитку, що за адресою вул. Сагайдачного, 1, виставили на прилюдні торги.
Усі секції приміщення були продані іншим людям, а ті в свої чергу приватизували приміщення.
Цікавим лишається той факт, що квартири продавалися разом з тогочасними мешканцями, які були під загрозою виселення.
Однак міська прокуратура разом із Луцькою міською радою почала через суди повертати спірні помешкання у комунальну власність. У 2008 році Господарський суд Волинської області вирішив, що спірний гуртожиток є комунальною власністю.
З того часу мешканці квартир почали боротися за своє право і надалі проживати у своїх помешканнях.
Прокуратурі та Луцькраді через суди вдалося повернути майже усі секції гуртожитку в комунальну власність. Усі, окрім однієї, де нині проживає Валентина Цпін, а викупила свого часу лучанка Євгенія Хомик.
У березні цього року прокуратура спільною з Луцькою міською радою подали позов до Луцького міськрайонного суду позов про витребування майна з володіння Євгенії Хомик та повернення його в комунальну власність, однак суд відмовив позивачам у задоволенні позову.
Тоді, міська рада та прокуратура подали апеляційні скарги на рішення суду і просили таки задоволити позов.
У суді прокурор прокуратури міста Наталія Романішина пояснила, що у 2008 році гуртожиток визнали комунальною власністю. Якщо дійсний власник помешкання, тобто громада міста, не була стороною правочину, то правонабувач, тобто «Лізинг-нерухомість» не мав права відчужувати майно і продавати його Євгенії Хомик.
Такої ж думки притримується і Луцька міська рада.
Натомість представник Євгенії Хомик адвокат Наталія Шептицька цілком заперечила проти задоволення апеляційних скарг. Юристка вказала на те, що відчуження майна відбулося ще задовго до того, як суд визнав гуртожиток комунальною власністю. Мовляв, на той момент будівля була у державній власності, а тому жодного порушення інтересів Луцької міської ради та громади міста не було.
Тож, враховуючи усі ці факти та доводи колегія суддів Апеляційного суду Волинської області ухвалила апеляційні скарги прокуратури міста та Луцької міської ради залишити без задоволення, а рішення Луцького міськрайонного суду – без змін.
Коментарі
знов те саме
02.07.2015 23:12:57
Луцька міськрада і землі під ринками про""""ла.