У столиці було створено Комітет декомунізації. До нього увійшли представники таких організацій та партій, як Всеукраїнське об’єднання „Свобода”, УНА-УНСО, ВО „Тризуб” імені Степана Бандери, ГО „Люстрація”, Асоціація дослідників голодоморів в Україні, Товариство „Меморіал” імені Василя Стуса, Оргкомітет Міжнародного суду над злочинами комунізму, ОУН, ВО „Просвіта”, Спілка офіцерів України та багато інших. Як вони зазначають, ідея створення такої структури виникали після того, як 39 червня було затримано п’ятьох осіб, які пошкодили пам’ятник Леніна у центрі столиці.
Щоправда, члени комітету вирішили, що тільки підтримкою своїх „героїв” вони не обмежаться і розробили цілий план дій. Отже, вимоги новоствореної структури, які вони направили до Президента, прем’єра, спікера парламенту і керівників депутатських фракцій, такі:
1. Негайно припинити кримінальне та адміністративне переслідування учасників акції 30 червня 2009 року: Миколи Коханівського, Андрія Тарасенка, Олександра Задорожного, Івана Срібного та Богдана Франта.
2. Вилучити з Державного реєстру нерухомих пам’яток національного значення та всіх переліків пам’яток культури пам’ятники та пам’ятні знаки, присвячені вождям та діячам окупаційного комуністичного режиму, оприлюднивши відповідні реєстри;
3. Невідкладно демонтувати пам’ятники та пам’ятні знаки, присвячені особам, причетним до злочинних дій проти українського народу.
4. Змінити назви населених пунктів, вулиць, площ, установ, організацій тощо, які пов’язані з окупаційним комуністичним режимом.
5. Притягнути до відповідальності посадових і службових осіб, які зволікали і перешкоджали виконанню указів Президента щодо ліквідації пам’ятників та пам’ятних знаків, присвячені організаторам голодоморів та політичних репресій.
Помилка в тексті?Виділи її мишкою та натисни Ctrl + Enter
Коментар буде опубліковано після модерації
Коментарі
коментарів немає