Прокурор міста Луцька в інтересах Фонду державного майна України подав до Господарського суду Волинської області низку позовів про звільнення приміщення, що за адресою просп. Грушевського 33, орендарями, з якими договір укладав колишній власник приміщення ПрАТ «Волиньтурист».
Нагадаємо, що Фонд держмайна вже давно судиться із ПрАТ «Волиньтурист» за майно, яке по праву повинно належати державі.
Зокрема, минулого тижня Фонд держмайна повернув у власність держави майновий комплекс пансіонату «Шацькі озера», вартість якого складає майже 19 000 000 гривень.
Така ж боротьба свого часу точилася і за приміщення, що по проспекту Грушевського, 33 у Луцьку.
Здавалося б, майно держава відсудила, однак право власності допоки ще не може за собою закріпити, позаяк спірне майно, виявляється, обтяжене.
Приміщення було визнане за державою рішенням суду ще 2012 року. Увесь цей період було відкрите виконавче провадження зі стягнення майна, тож «Волиньтурист» встиг поукладати договори на оренду приміщень по-новій.
Іншими словами, колишній балансоутримувач ПрАТ «Волиньтурист» уклав 7 договорів оренди як з фізичними особами-підприємцями, так і фінансовими структурами.
Втім тепер прокуратура в інтересах Фонду держмайна через суд хоче виселити орендарів через суд.
У своїх позовних вимогах прокуратура просить визнати недійсними договори оренди – одні з моменту їх підписання, а інші на майбутнє.
Майже усі позовні заяви уже розглядаються суддями Господарського суду Волинської області.
Зокрема, сьогодні слухалося одразу три справи. Перший позов було скеровано до ПАТ «Райффайзен банк аваль», який орендує в приміщенні 3 м.кв., на яких розміщує свій банкомат. Однак сьогодні в ході розгляду справи стало відомо, що банк уже уклав з ПрАТ «Волиньтурист» додаткову угоду до договору оренди про те, що з 1 липня банк звільняє орендовану площу, оскільки, як було вказано в обгрунтуванні, фінустанова ніби то переживає реорганізацію та скорочення.
Разом з тим, представники «Волиньтуристу» клопотали про закриття провадження, мовляв предмету спору вже немає. Втім головуюча суддя по справі Валентина Слупко все ж відклала розгляд справи і витребувала у представників «Волиньтуристу» оригінали документів, на які посилається відповідач, коли просить припинити провадження у справі.
Другий позов був скерований до місцевого підприємця, який орендує у приміщенні 40 м.кв. У суді прокуратура міста Луцька довела, що договір оренди було укладено вже після того, коли будинок було визнано майном держави, тобто «Волиньтурист» взагалі не мав права підписувати такі угоди.
Враховуючи такі обставини, суддя вирішила задовольнити позов повністю.
Третій позов, відповідачем у якому виступає підприємець зі Львівщини, також відклали, оскільки суд не має доказів того, що підприємець взагалі знає про такий спір. Тому слухання провадження відклали до середини серпня.
Коментарі
коментарів немає