Секретар Луцької міської ради Сергій Григоренко розповів про заходи міської влади в рамках адміністративної територіальної реформи, в межах якої відбувається укрупнення громад. 

Григоренко висловив своє незадоволення перспективним планом адміністративної реформи, який затвердили під час останньої сесії Волинської обласної ради.

«Хтось так намалював той перспективний план, що навколо Луцька всі громади об’єднуються, а в Луцька в плані не намальованого, що якійсь населений пункти чи сільська рада має приєднуватись» - зауважив Сергій Григоренко.

Він розповів, що Луцьк має населення 216 тисяч людей, і площу 40 кв. км., а така мала площа не може забезпечити перспектив розвитку міста. Тому луцькою владою були надіслані листи всім навколишнім сільським радам про те, що місто готове розглядати можливість об’єднання в єдину адміністративну одиницю.

Найперспективнішим напрямком розширення Луцька на думку секретаря міської ради є північно-східний. Тому,наразі він разом з першим заступником Луцького міського голови Тарасом Яковлевим ведуть перемовини «високої інтенсивності» з сільською радою села Жидичин Ківерцівського району. Завтра вони збираються бути присутніми на сесії Жидичинської сільської ради, на якій буде розглядатись пропозиція міста Луцька.

Якщо до м. Луцька приєднається с. Жидичин, то наступними виявили бажання спілкуватись із Луцьком села Рокині і Озерце. Адже в міста з’явиться спільна межа між з цими населеними пунктами.

Натомість, за інформацією керівників обласного центру, представники влади прилеглих до Луцька населених пунктів, противники адмінреформи, залякують свої громади поширюючи чутки про те, що після об’єднання місто забере паї людей. Григоренко наголосив, що Луцьк цікавлять саме землі запасу, а паї залишаться у власності селян.

«Деякі сільські голови, противники, які сьогодні намовляють громади біля Луцька не йти до Луцька, вони лукавлять. Коли відбудеться розмежування, коли громади укрупняться, Луцьк скрупульозно підійде до того хто вчиться в наших садочках, в наших школах… Ми це проаналізуємо. Досить Волинського соціалізму за рахунок міста. Не бажаєте йти в луцьку територіальну громаду? Ваше право. Але тоді ми будемо претендувати на частину освітньої субвенції, чи виставмо вам рахунок. Або міська рада може прийняти рішення про те, щоб першочергово забезпечити місця в садочках і школах саме лучан.  А то живуть біля Луцька, ходять на роботу, роблять навантаження на наші садочки школи, і хоче далі царювати - земельку ділити» - зауважив Сергій Григоренко.