Секретар Луцької міської ради Сергій Григоренко розповів про заходи міської влади в рамках адміністративної територіальної реформи, в межах якої відбувається укрупнення громад.
Григоренко висловив своє незадоволення перспективним планом адміністративної реформи, який затвердили під час останньої сесії Волинської обласної ради.
«Хтось так намалював той перспективний план, що навколо Луцька всі громади об’єднуються, а в Луцька в плані не намальованого, що якійсь населений пункти чи сільська рада має приєднуватись» - зауважив Сергій Григоренко.
Він розповів, що Луцьк має населення 216 тисяч людей, і площу 40 кв. км., а така мала площа не може забезпечити перспектив розвитку міста. Тому луцькою владою були надіслані листи всім навколишнім сільським радам про те, що місто готове розглядати можливість об’єднання в єдину адміністративну одиницю.
Найперспективнішим напрямком розширення Луцька на думку секретаря міської ради є північно-східний. Тому,наразі він разом з першим заступником Луцького міського голови Тарасом Яковлевим ведуть перемовини «високої інтенсивності» з сільською радою села Жидичин Ківерцівського району. Завтра вони збираються бути присутніми на сесії Жидичинської сільської ради, на якій буде розглядатись пропозиція міста Луцька.
Якщо до м. Луцька приєднається с. Жидичин, то наступними виявили бажання спілкуватись із Луцьком села Рокині і Озерце. Адже в міста з’явиться спільна межа між з цими населеними пунктами.
Натомість, за інформацією керівників обласного центру, представники влади прилеглих до Луцька населених пунктів, противники адмінреформи, залякують свої громади поширюючи чутки про те, що після об’єднання місто забере паї людей. Григоренко наголосив, що Луцьк цікавлять саме землі запасу, а паї залишаться у власності селян.
«Деякі сільські голови, противники, які сьогодні намовляють громади біля Луцька не йти до Луцька, вони лукавлять. Коли відбудеться розмежування, коли громади укрупняться, Луцьк скрупульозно підійде до того хто вчиться в наших садочках, в наших школах… Ми це проаналізуємо. Досить Волинського соціалізму за рахунок міста. Не бажаєте йти в луцьку територіальну громаду? Ваше право. Але тоді ми будемо претендувати на частину освітньої субвенції, чи виставмо вам рахунок. Або міська рада може прийняти рішення про те, щоб першочергово забезпечити місця в садочках і школах саме лучан. А то живуть біля Луцька, ходять на роботу, роблять навантаження на наші садочки школи, і хоче далі царювати - земельку ділити» - зауважив Сергій Григоренко.
Коментарі
СВС
14.07.2015 13:11:51
Наконец ,лед тронулся.Это надо было решать год тому назад.................
тойво
14.07.2015 16:16:46
в Рокинях свій садочок, тому не треба патякати про якийсь соціалізм, ще повиламуєшся сміття складатимеш під вікнами.бо місто мало нам платить
Я
15.07.2015 09:59:36
Ті, хто працює і вчить дітей у Луцьку, не проти об'єднання. А ви для початку, роз'ясніть людям, що їх чекає у разі приєдання села до міста. Проведіть зустрічі з громадами, дайте відповіді на запитання людей, а не погрожуйте
ТТ
16.07.2015 14:06:36
Тарифи на енергоносії будуть міськими....
lll
17.07.2015 20:31:59
люди не проти обєднання , бо й справді не порівняти рівень освіти та медицини у містах та й відстань до школи тут нідо чого ЧИНОВНИКИ НЕ БАЖАЮТЬ
otto
19.07.2015 22:44:02
«Хтось так намалював той перспективний план, що навколо Луцька всі громади об’єднуються, а в Луцька в плані не намальованого, що якійсь населений пункти чи сільська рада має приєднуватись» - зауважив Сергій Григоренко... ...Луцьк має населення 216 тисяч людей, і площу 40 кв. км.... ...Григоренко наголосив, що Луцьк цікавлять саме землі запасу... ПИХАТІСТЬ ГРИГОРЕНКА І міста ЗАШКАЛЮЄ ! вОНИ НАБРАЛИСЬ АВАНСІВ, НАОБІЦЯЛИ ЗЕМЕЛЬКИ "НУЖНИМ" ЛЮДЯМ І ТЕПЕР ГОТОВА НА ВСЕ ! тому і не хоче ніхто в Луцьк до тих яничар путінських !
Житель с. Липлян.
20.07.2015 13:30:45
Пане Сергію, а чи відомо ВАМ, скільки податків із зарплати залишаеться у міській казні від працюючих жителів з навколишніх сіл? За кожну нашу дитину, яка навчається або знаходиться в дошкільному закладі (а то менше1% від загальної кількості дітей) ми повністю перекриваємо тим податком, і ще частина залишається на утримання В А С і ваших "балакунів" і крім особистої наживи Вас більш нічого не цікавить.Якщо ми приєднаємось,плата за нашу приватизовану землю зросте вдесятеро,плата за енергоносії буде така як в місті.Дохід увесь буде осідати в міському бюджеті,а ми як платили в лікарнях за кожний прихід до лікаря,так і будемо платити навіть за серветку якою користується лікар,не говорячи про ліки невідкладної допомоги. А місто як травило нас своїми нечистотами з очисних споруд, так і буде травити нас і наших дітей і внуків . А хто нам заплатить" державну субвенцію" за те ,що очисні міста знаходяться за пятдесят метрів від села і вода в наших колодязях зосім не придатна для користування ,а з водопроводу вона платна, згідно лічильника. Може то нам ,жителям села, виставити рахунок на "державну субвенцію"??? Висновок один, від Вашої пропозиції приєднання, інфраструктури безплатної нам не бачити, а приватизовані землі безплатно приєднати до міста ВАМ ЗАХОТІЛОСЯ!!! Так хто лукавить, пане Григоренко???Хто хоче земельку приватизовану ділити,адже не приватизованої не залишилось ВИ, чи ЖИТЕЛІ навколишніх сіл ???
григоренко
20.07.2015 15:24:52
отлічився і з землею базарною горгута.
Житель с. Липляни
21.07.2015 17:23:12
Так ВИ ще й безграмотний, пане Григоренко??? Мабудь у ВАС освіта спецінтернату, який знаходиться в селі Липляни Жидичинської сільської Ради. ХА,ХА,ХА.
петро
22.07.2015 08:12:13
Луцьк треба розширити, тому, що попередні голови не думли про розширення меж міста, а забудовували і місто і навколишні села "курятниками" тобто котеджами. Котеджі хочеш будувати- будуй в Любомлі, Любешві і т. д., а сьогодні склалося так, що для молодих сімей побудувати малогабаритні, дешеві квартири в багатоповерхівках немає можливості. Подивіться, кругом котеджі, загадили площу міста. Уже й парки і сквери забирають під забудову.
Че
22.07.2015 09:12:28
Розширення і вправду повинне бути. П.С.: які ж це податки з сільської місцевості осідають в бюджеті Луцька? Я для себе щойно Америку відкрив...
Українка
22.07.2015 12:12:01
Ідея непогана є і позитив і негатив, АЛЕ ціль приєднання одна і там зовсім не про лучан чи селян дбають. Просто вже немає що красти і з чого гроші заробляти нашим слугам народу. Рішення сесії через один знайомі прізвища проскакують. І прізвища зовсім не пересічних лучан. Депутатів їх синів, родичів, знайомих.
кульчинка
23.07.2015 13:20:55
"ЧЕ" , нехай буде вам відомо, про податок із зарплати яку нараховує роботодавець в міську казну надходтть15% відсотків з нашої зарплати ( з кожної нарахованої однієї тисячі грн.зарплати сто пятдесят грн іде в міський бюджет). А так зване"розширення міста" дійсно не в користь ні лучанам , а особливо селянам , зараз маєм хоть щось,а будемо мати одні непосильні податки і міські тарифи на все.Липлянці навіть зараз пільг ніяких не мають, бо дихають луцькими стоками з туалетів з очисних,які "впхнули" під саме таке мальовниче село на березі Стиру, а зараз навіть риба зловленам на вудочку і то очиснівською водою пахне.