Відтепер майно «Волинського шовкового комбінату» на суму понад 28 000 000 гривень боргу за договором застави буде вимагати таке собі ТзОВ «Сінкол». Відповідну ухвалу сьогодні виніс Господарський суд Волинської області.
З матеріалів справи вбачається, що ще у 2004 році ЗАТ «Волинський шовковий комбінат» виступив поручителем у договорі застави між ПАТ «Райффайзен Банк Аваль» та СП «Укрбашнафта», укладеному ще у 2004 році. Відповідно до цього договору ще у 2004 році банк надав СП «Укрбашнафта» в кредит 2 200 000 доларів та 1 518 600 євро для придбання бавовняного волокна строком на три роки.
Проте оскільки позичальник гроші не повертав, то у 2007 банк звернувся до Господарського суду Волинської області з позовом про стягнення коштів з боржника.
Рішенням Господарського суду Волинської області від 2007 року з Спільного українсько-російського підприємства «Укрбашнафта» було стягнуто на користь «Райффайзен Банк Аваль» 2 200 000 доларів заборгованості за кредитом, 290 326 доларів заборгованості за відсотками, 19 664 доларів пені, 1 518 600 євро заборгованості за кредитом 231 827 євро заборгованості за відсотками та 13 574 євро пені.
Втім «Укрбашнафта» гроші все одно не віддавала, а тому фінустанова подала до суд позов про звернення стягнення на предмет застави. Іншими словами, ще у 2010 році банк відсудив у «Волинського шовкового комбінату» все заставне майно.
А через рік «Укрбашнафта» взагалі припинила своє існування як юридична особа. Тому за борги підприємства від того часу розплачуватися доводиться лише «Волинському шовковому комбінату».
Однак у цьому році до суду звернулася така собі компанія «Сінкол», яка просила суд визнати її правонаступником банку стягувати з «Волинського шовкового комбінату» майно самостійно.
Виявляється, що компанія «Сінкол» та банк підписали угоду про відступлення права вимоги, а тому, у разі якщо відповідну заяву затвердить суд, то фірма може стягувати з «Волинського шовкового комбінату» майно замість банку.
З Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців вбачається, що фірма «народилася» лише у вересні минулого року, її засновниками є Валентин Колотилін та Леонід Сінчук, а статутний фонд складає 7 000 000 гривень. Крім того, фірма зареєстрована за адресою Карбишева, 2. Тобто там же де і «Волинський шовковий комбінат».
Крім того, співзасновник компанії «Сінкол» Леонід Сінчук є одним з акціонерів ПАТ «Кепітел менеджмент груп», а його бізнес партнерами є Леонід Полячек та Олександр Кропива. В свою чергу Олександр Кропива має частку акцій «Волинського шовкового комбінату».
Однак на Волині Олександр Кропива ще й відомий як колишній власник скандальної котельні на вулиці Карбишева і водночас акціонер «Волинського шовкового комбінату».
Зауважимо, що представником компанії «Сінкол» в суді сьогодні був Олександр Пасічник. Цей юрист уже давно представляє в судах інтереси «Волинського шовкового комбінату», а свого часу навіть був одним із засновників підприємства.
Однак попри це суддя Господарського суду Волинської області Петро Слободян задовольнив заяву компанії «Сінкол» про заміну сторони стягнення.
Коментарі
коментарів немає