Збитки, завдані державі підприємствами, установами та організаціями, поступово відшкодовують. Упродовж січня – червня цього року – на суму близько 5 млн грн. Відповідні цифри повідомив начальник Державної фінансової інспекції в Області Анатолій Омельчук. Анатолій Олександрович під час розширеного засідання колегії облдержадміністрації інформував присутніх про стан справ фінансово-бюджетної дисципліни на підприємствах, в установах та організація області за І-ше півріччя 2015 року, - інформує прес-служба Волинської ОДА.

Тож упродовж шести місяців цього року працівники інспекції здійснили 45 контрольних заходів. Як наслідок – виявили порушення, що призвели до втрат 13,2 млн грн. Окрім того, за словами начальника відомства, вдалося попередити зайву витрату державних коштів у сфері закупівель на загальну суму 40 млн. 397 тис грн. через відміну торгів та відхилення пропозицій учасників торгів.

- Держфінінспекцією в області у січні – червні 2015 року забезпечено відшкодування і поновлення втрат фінансових і матеріальних ресурсів на суму близько 5 млн. грн., – підкреслив Анатолій Омельчук. – Зокрема, сума відшкодування втрат ресурсів, виявлених за попередні роки, становить 1 млн. 323 тис гривень. До бюджетів усіх рівнів надійшло 203,4 тис грн., в тому числі до місцевих бюджетів надійшло близько 131 тис гривень. Забезпечено відшкодування і поновлення незаконних, нецільових витрат та недостач ресурсів на загальну суму 4 млн. 542 тис гривень.

У результаті до правоохоронних органів передано 23 матеріали контрольних заходів, за якими порушено 43 досудові розслідування та вручено 3 письмові повідомлення про підозру в учиненні кримінального правопорушення. За матеріалами ревізій, де не забезпечено повне відшкодування втрат державних ресурсів, до суду пред’явлено 13 позовів на суму 1,1 млн. грн. Частину з них задоволено 5 на суму 0,8 млн. грн., решта ж – у стані розгляду.

- На керівників і спеціалістів об’єктів контролю, з вини яких допущено фінансові порушення, складено 106 протоколів про адміністративну відповідальність, – повідомив начальник Державної фінансової інспекції в області. – До дисциплінарної відповідальності притягнуто 32 посадові особи. Окрім того, за результатами ревізій, у результаті яких виявлені порушення законодавства, керівниками органів влади та місцевого самоврядування, підприємств, установ організацій прийнято 29 управлінських рішень.

Підсумовуючи голова облдержадміністрації Володимир Гунчик зауважив: коли мова йде про заподіяні державі збитки, компетентні структури, зокрема й правоохоронці, не можуть обмежитися констатуванням фактів і формуванням статистичних даних. Мовляв, причетних не лише слід притягувати до відповідальності, а й змушувати компенсувати заподіяний ущерб.