У селі Зміїнець Луцького району будується 9-поверхівка, частина квартир з якої обіцяна працівникам прокуратури області. Однак в управлінні архітектури обласної адміністрації кажуть, що в селах 9-поверхівки не передбачені законодавством. А мешканці села Зміїнець теж не в захваті від сусідства майбутньої висотки, - пише Інформаційне агентство Волинські Новини.

До Луцької райдержадміністрації надійшла колективна заява від мешканців села Зміїнець Луцького району, які обурені будівництвом 9-поверхівки біля їхніх осель. Волиняни, які проживають на дотичних до забудови вулицях, переконують, що будинок зводиться всупереч будівельним нормам. Для розгляду цієї заяви в Луцькій РДА зібрали спеціальну комісію з числа чиновників різних рівнів влади, представників сільської громади і громадських активістів, яка має розглянути заяву волинян. Головою комісії визначений голова Луцької РДА Ігор Ярмольський.

З’ясувалося, що у 2013 році рішенням депутатів Маяківської сільради (головою сільради на той час був той же Ігор Ярмольський) прокуратурі області видали земельну ділянку в постійне користування і того ж року затвердили проект землевідведення. Ділянка, видана прокуратурі, має площу 1,7 гектара.

У 2015 році на цій ділянці з’явився паркан і мешканці навколишніх будинків дізналися, що там буде зводитися багатоповерхівка. Відтак, вони почали обурюватися й перейматися, чи витримає сільська інфраструктура (водопровід, каналізація, електромережа, газопровід) таке навантаження.

Виявилося, що будуватиме на тій ділянці ПП «Пересувна механізована колона № 19» за кошти інвестора, а точніше, за власні кошти. Як пояснив представник «ПМК 19» Валерій Демков, прокуратура за те, що вона надає землю, отримає частину квартир.

Члени комісії розбиралися, чи законно відбувається будівництво на цій ділянці. Так, звернув увагу присутніх один із представників сільської громади Святослав Дмитроца, у схемі планування території, згадана ділянка класифікована як земля «громадського використання», що може означати будівництво таких об’єктів як школи, музею, медзакладу, а не житлову забудову. Щоправда, в класифікаторі цільового використання земель такої категорії немає. Є або землі громадської забудови, або землі змішаної (житлової і громадської забудов).

Крім того, він зауважив, що згідно з вимогами ДБН, у селах мають будуватися лише 1-2 поверхові будинки. Максимум – 4-поверхові за спеціального обґрунтування. Ще волинян обурює те, що їх навіть ніхто не запитав, чи погоджуються вони на будівництво багатоповерхівки поруч з їхніми індивідуальними будинками.

Те, що на тому місці не можна будувати 9-поверхівку зазначив і заступник управління містобудування і архітектури облдержадміністрації Микола Томчук. З його слів, проектанти не повинні були розробляти такий проект. До слова, автора проекту розпитати не можна – він помер.

Також цікавилися присутні, яким чином забудовник планував вирішити питання з комунікаціями. Валерій Демков повідомив, що по газопроводу, водопроводу і водовідведенню вже отримані технічні умови на приєднання до комунікацій Луцька, що на вулиці Ковельській. А по електроенергії – хотіли збудувати поруч трансформаторну підстанцію.

Представник забудовника переконував: експертизу міцності, надійності і довговічності будівлі зробили. А ось мешканці Зміїнця розповідали, що через властивості ґрунту на цій території, будуючи неподалік школу, доводилося вкопувати 21-метрові сваї. Тож вони дуже сумніваються, чи можна на цій території будувати такі будинки.

Власне, члени комісії домовилися звернутися до прокуратури області з листом, аби прокуратура надіслала копію договору з «ПМК 19». Також вони вирішили, що напишуть звернення в інспекцію держархбудконтролю, аби зупинили будівництво до з’ясування усіх обставин. Щоправда, представник забудовника зазначив, що нині ПП «ПМК 19» самостійно припинило будівництво, поки триває конфлікт.

Крім того, на наступне засідання цієї комісії працівники райдержадміністрації мають надати висновок, чи обґрунтовано і законно Маяківська сільська рада видала землю прокуратурі. А забудовнику запропонували провести незалежну експертизу проекту за власні кошти.

В плані детального планування цієї ділянки вказано, що там можна збудувати 3 багатоповерхівки: 1 – яку розпочали будувати. А ще 2 – в перспективі. Не виключено, що мешканці багатоповерхівки, яку хочуть збудувати, зажадають приєднатися до Луцька. Проте цей процес мав би відбуватися в зворотному порядку.

Як пояснив Микола Томчук, планування територій приміських сіл мало б відбуватися спільно з міськими радами. Адже міста (в цьому випадку Луцьк) – затиснуті індивідуальними забудовами прилеглих сіл і не мають куди розвиватися. Але для цього треба спілкуватися і збиратися на спільні зустрічі.