Прийнятий Верховною Радою в другому читанні і в цілому Закон №2562 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України відносно вдосконалення регулювання стосунків у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху» припускає революційну норму. Про це повідомляє Вusinessua.

Як тільки Закон почне діяти і поліція розставить камери спостереження на вітчизняних дорогах, у тих автовласників, які продали свої машини за генеральним дорученням, можуть початися неприємності.

Зокрема, відповідальність за порушення ПДР, зафіксовані в автоматичному режимі, несе фізична або юридична особа, на яку зареєстрований транспортний засіб. При цьому якщо за кермом цієї машини під час порушення сидів не власник, то все ж саме він повинен доводити, що порушила інша людина.

Іншими словами, якщо ви коли-небудь продали автомобіль за генеральним дорученням, вам приходитимуть усі штрафи, здійснені людьми, які в даний момент їздять на вашій колишній машині.

Щоб цього не сталося, закон зобов’язує Кабінет міністрів в місячний термін з моменту набуття законом чинності оповістити усіх власників транспортних засобів про те, які ТЗ зареєстровані на них. Поки незрозуміло, яким чином уряд цей зробить, але виконувати Закон потрібно.

Навіть якщо вам, як власникові колись проданого за дорученням авто, не прийде сповіщення про те, що за вами числяться якісь автомобілі, це краще перевірити самому, звернувшись в МРЕО за місцем проживання. Якщо такі «невраховані» машини є у базі ДАІ, слід від них відмовитися. Перший варіант – зв’язатися з покупцем і попросити його зареєструвати машину на себе. Хоча він може відмовитися, а також може продати машину ще комусь або у вас просто не залишилося його контактів.

У такому разі потрібно написати заяву, що ви просите зняти машину з обліку, оскільки машина втрачена і документи загублені. Але тоді нинішній власник не зможе користуватися цією машиною і перший же пост ДАІ зупинить її і забере на штрафмайданчик.