Міністерство екології та природних ресурсів призупинило видачу погоджень на видобуток бурштину.
Про це на прес-конференції у п'ятницю розповіла заступник міністра екології Світлана Коломієць, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Видача погоджень надання надр в користування - це ще не видача ліцензій. Ті документи, які видаємо ми, не надають право на розробку родовищ. Ми не припиняємо видобуток (бурштину - ред.). Просто не розглядаємо питання видачі погоджень, доки не будуть створені законодавчі, прозорі умови для ведення цієї діяльності», - сказала Коломієць.
За її словами, міністерство підтримує курс Президента та уряду на легалізацію видобутку бурштину, але водночас враховує і думку громадянського суспільства та профільного комітету ВР. Окрім того, міністерство відкликало кілька погоджень з тих, що були видані раніше.
«Потрібно законодавчо врегулювати питання видобутку бурштину. У квітні вже був проголосований у першій редакції проект закону про видобуток та реалізацію бурштину. В перший тиждень роботи парламенту восени законопроект буде винесений на ухвалення в цілому. Ми (міністерство - ред.) відстоюємо в першу чергу прозорі конкурсні засади надання ділянок для розробки», - наголосила Коломієць.
Водночас вона підтвердила, що малі підприємці, які хотіли б займатися видобутком бурштину, без цих погоджень не зможуть отримати ліцензій. "Поки що ні, ми хочемо, щоб це відбулося прозоро і конкурентно", - сказала заступник міністра.
Наразі точну оцінку завданої шкоди від нелегального видобутку міністерство, за словами Коломієць, дати не може, а для вирішення проблеми відновлення земель шукає кошти.
«Держава не має фінансування, щоб проводити ці роботи. Це дуже високовартісні роботи. З громадськими активістами ми обговорювали ідею створення місцевого екологічного фонду і закріплення цього на рівні закону. Компанії, які будуть отримувати в подальшому ліцензії на розробку надр, будуть сплачувати якийсь відсоток до цього, і ці кошти можна буде спрямовувати на відновлення регіону», - сказала Коломієць.
Коментарі
коментарів немає