Підсумовучи власну діяльність за рік на посаді голови Волинської ОДА, Володимир Гунчик на брифінгу розповів про підтримку владою військових учасників АТО. 

Зі слів очільника Волині, в області було затверджено Регіональну програму підтримки демобілізованих учасників АТО та членів їх сімей на 2015 рік. На фінансування цієї програми виділили 2,3 млн гривень, з яких використали вже - 2,04 млн.

Також було створено реєстр демобілізованих бійців. Станом на 15 липня 2015 року до нього було внесено інформацію про 2 889 демобілізованих військових. Статус учасника бойових дій одержали 1877 військових, в тому числі - 971 демобілізованих.

В той же час, 123 родини загиблих військових отримали одноразову матеріальну допомогу у розмірі 100 тисяч гривень. 153-м членам сімей загиблих було призначено пенсію у разі втрати годувальника. 88 родин отримали допомогу у розмірі 609.тисяч гривень.

В той же час для допомоги військовим ще в жовтні минулого року на базі «Волинського обласного госпіталю для інвалідів війни» було відкрито перший в державі Центр медичної і психологічної реабілітації для учасників АТО. 

Також, зі слів Володимира Гунчика, станом на сьогодні на Волині за допомогою громадських організацій було створено цілу мережу реабілітаційний центрів.

«Майже в кожному районному цетрі є сьогодні реабілітаційні відділення та реабілітаційні місця», - розповідає очільник Волині.

Зокрема у Луцьку, Ковелі, Володимирі-Волинському, Нововолинську створені спільні державні або волонтерські реабілітаційні центри.

Ще одним із напрямків соцзахисту та підтримки сімей військових стала Програма «Територіальній оборона». 

Щоб не допустити повторення «афганського синдрому», коли військові, які повертаються додому залишаються один на один зі своїми проблемами, було вирішено залучити до роботи в ній демобілізований вояків.

Першочергово в цій програмі було передбачено залучення вояків до охорони території Волинської області, створення умов для підвищення боєздатності військових частин за рахунок залучення військових з відповідним досвідом до роботи в теробороні.

Саме завдяки спільній роботі влади з військовими та їх родинами, проведення роз’яснювальних робіт на Волині вдалося подолати підвищений градус напруги, - переконує Гунчик.