Там, де простий українець опиняється сам на сам із державою, шанси вийти з двобою переможцем – нульові. Підступний бюрократичний механізм вміє брати за горло, а «допомагають» простим громадянам так звані «рішали», - пишуть Факти.

Журналісти «Дістало!» дізналися, як взаємодія держава з «рішалами», та як вийти з цього положення. Державна машина витискатиме останні соки, доки ви не відкриєте гаманець. А далі на арену вийдуть спеціально навчені люди. В український перелік професій вже давно варто включити нову позицію – «рішала».

Тобто, посередник між чиновником і громадянином. Непробивні інстанції, черги в паспортних столах, МРЕВ, лікарських комісіях, податкових і реєстраційних органах - для них немає неможливого. Але за великі гроші. Радість від купівлі новенького авто, здавалося, не затьмарить ніщо. Ніщо, крім, українських держслужбовців. Оформлення машини – випробування на витривалість для автомобіліста. Аби залишити МРЕВ із техпаспортом, автовласнику треба пройти цілий бюрократичний лабіринт. І закам’яніла система поки бере гору над реформаторами.

Система наче промовляє: не будь, дурнем, заплати. І коли з автомобіліста сходить сьомий піт – з’являються посередники. Які за окрему плату за вас подолають усі бюрократичні перепони. Ще до відкриття, біля одного з дніпропетровських МРЕВ збираються молодики з барсетками, – це ті самі «рішали». Вони можуть зробити усе – тільки заплати. Знайти посередника можна і в інтернеті. «Вирішення будь-яких питань, пов’язаних із ДАІ та МРЕВ» – йдеться в оголошенні. Називають суму: 1200 гривень, – це втричі більше, ніж офіційний платіж.

ВІДЕО МОЖНА ПЕРЕГЛЯНУТИ ТУТ