Території, де ведеться незаконний видобуток бурштину, можуть визнати зонами екологічного лиха. Про це під час брифінгу повідомила заступник міністра екології та природних ресурсів Світлана Коломієць, передає кореспондент Укрінформу.

«В Міністерстві обговорювали ідеї про те, щоб пропонувати РНБО, Кабінету міністрів виходити з пропозиціями до Президента про визнання цієї території територією екологічного лиха», - сказала вона.

За словами Коломієць, якщо таке рішення ухвалять, то буде встановлено режим обмеження пересування, більш жорсткі правоохоронні заходи, ціла низка заходів передбачених законодавством.

Територія, що може бути віднесена до зони екологічного лиха, буде визначена окремо в залежності від ступеню ураження територій.

«Сьогодні незаконний видобуток бурштину ведеться активніше в Волинській, Рівненській областях, частково в Житомирській», - додала Коломієць.

Слід зазначити, що чітких площ, які можуть бути включені до зони екологічного лиха, поки не визначено, оскільки були проблеми з допуску держслужбовців на ділянки незаконного видобутку, які зараз, за даними правоохоронних органів, вирішені.

Заступник міністра також підкреслила, що легально бурштин в Україні майже не видобувається: «Обсяг видобутку легального є мізерним, якщо взагалі є». Коломієць пояснила, що така ситуація виникла тому, що ДП «Бурштин України», який на сьогодні є власником ліцензії на видобуток, не має належного керівництва тривалий час.

«Щодо обсягів нелегального видобутку, то тут складно оцінювати. Експерти говорять, що це можуть буди до 1,5 млрд доларів на рік. Обсяги шалені», - заявила урядовець.

Слід зазначити, що нелегально добутий бурштин експортується зокрема до Польщі та Китаю.